Wiadomości z Gliwic

Przedszkole „Niezapominajka” rozkwita

  • Dodano: 2023-07-11 13:15, aktualizacja: 2023-07-12 07:36

Przedszkole „Niezapominajka” w Wójtowej Wsi przeszło metamorfozę. Przedszkolaki mają do dyspozycji odnowiony budynek z wymienionymi instalacjami i na nowo zagospodarowanym terenem. Dzięki tej inwestycji zwiększyło się bezpieczeństwo i komfort użytkowników obiektu. 

Gruntowny remont 

W ramach prac w sześćdziesięcioletnim budynku wymieniono stary piec węglowy na gazowy, zamontowano nową instalację centralnego ogrzewania, wymieniono pokrycie dachu oraz stolarkę drzwiową i okienną, docieplono strop najwyższej kondygnacji i częściowo piwnicy, wyremontowano kotłownię, zaizolowano fundamenty, zamontowano instalację odgromową. Ponadto przebudowano główne wejście do budynku, dodając pochylnie i dostosowując je dla osób z niepełnosprawnościami, wybudowano wiatę wolnostojącą przy tylnym wejściu i cztery biegi schodów terenowych, wymieniono też instalację kanalizacji deszczowej i fragment sanitarnej. W ramach zagospodarowania terenu wybudowano też nowe chodniki, wykonano ciąg pieszo jezdny z miejscami postojowymi i stworzono miejsca zielone – pojawiły się nowe trawniki oraz skarpa, a przedszkole urządziło łąkę kwietną.

Utrudnienia z winy pierwszego wykonawcy 

Prace w „Niezapominajce” planowane były na lata 2021-2022. Przedłużyły się na skutek konieczności odstąpienia od zawartej umowy z pierwotnym wykonawcą, z winy wykonawcy. Miasto doprowadziło jednak zaplanowaną inwestycję do szczęśliwego końca. Modernizacja obiektu, która zakończyła się w czerwcu tego roku, kosztowała ponad 1,6 mln zł i została sfinansowana z budżetu miasta.


Źródło: Urząd Miasta Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również