Wiadomości z Gliwic

Przekaż trochę ciepła

  • Dodano: 2018-02-19 12:15

W Centrum Handlowym Forum (ul. Lipowa 1) stanęła szafka na ciepłe ubrania. Każdy może stamtąd coś zabrać albo oddać, żeby grzało kogoś innego. To czwarty gliwicki wieszak w ramach ogólnopolskiej akcji Wymiana Ciepła.

Wieszaki stawiane są w miejscach często uczęszczanych. Pierwszy pojawił się przy Filii nr 17 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Spółdzielcza 33a). Pozostałe dwa stoją przy izbie wytrzeźwień (ul. Okopowa 6) oraz Centrum Społeczno-Kulturalnym „Łabędź” (ul. Partyzantów 25). Są dostępne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Idea jest tak prosta, że prościej się nie da! Ustawić wieszak, zapełnić go ciepłymi ubrania i pozwolić, by potrzebujący bez skrępowania brali ubrania – wyjaśniają organizatorzy Wymiany Ciepła.

Co można tam znaleźć albo dostarczyć? Wszystko, co grzeje: kurtki, płaszcze, polary, swetry, czapki, szaliki, rękawiczki.

W każdej chwili można włączyć się do akcji, przynosząc coś albo... tworząc nowy wieszak, w innej części miasta. Szczegóły dostępne są na stronie www.wymianaciepla.pl.

(mm)

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.