Wiadomości z Gliwic

Przekroczyła prędkość, zapłaciła mandat i szczerze podziękowała

  • Dodano: 2021-11-24 07:00, aktualizacja: 2021-11-24 11:41

Policja zamieszcza treść korespondencji od dwóch kierujących, które uczestniczyły w kontrolach drogowych w powiecie gliwickim.

Pierwsza zatrzymana przez drogówkę kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość 1 listopada rano, jadąc z Tychów do Gliwic. Zatrzymana, dostała mandat. Jednak profesjonalizm naszych policjantów oraz ich kultura osobista tak ujęły kierującą (dodajmy – pracownika naukowego jednej ze śląskich uczelni), że postanowiła ona mundurowym podziękować.

Każde podziękowanie dla Policji jest miłe. Szczególnie jednak to, dotyczące funkcjonariuszy, których rolą jest kontrola przestrzegania prawa, jego egzekwowanie i nakładanie kar finansowych.

Podziękowanie za służbę

Treść maila od ukaranej kobiety (treść oryginalna):

"Szanowni Państwo, przesyłam wyrazy uznania oraz podziękowanie za rzetelne wykonywanie obowiązków. Wczoraj, 1-go listopada jechałam wraz z synem z Tych do Gliwic, skąd pochodzę. W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w Przyszowicach, o godz. 9.46 zostałam zatrzymana i ukarana mandatem przez Funkcjonariuszy, których nazwisk, niestety, nie pamiętam, ale, jak sądzę, niewielką trudnością jest ustalenie kto w tym miejscu w tym czasie pełnił służbę. Spotkanie to posiadało najlepsze cechy skutecznej komunikacji interpersonalnej. Profesjonalnie, celowo, z wysoką kulturą, szacunkiem, otwartością oraz swadą. Taką Policję pragnę oglądać. Postawa Panów Policjantów jest dowodem na to, że można pełnić trudną służbę w trudnym dniu, zachowując przy tym godność i dobre nastawienie. Gratuluję! Pozdrawiam i życzę wszystkim Państwu sukcesów.”

Kolejne podziękowanie wpłynęło do komendanta od mieszkanki powiatu strzeleckiego. Jadąc z dziećmi, została ona zatrzymana do kontroli drogowej w Toszku. Kobieta była zaskoczona, bowiem policjanci po wymaganej kontroli, przeprowadzili z młodymi pasażerami krótką lekcję przypominającą zasady bezpiecznego zachowania na drodze, po czym wręczyli dzieciom odblaskowe breloczki.

Poniżej treść listu (pisownia oryginalna), jaki wpłynął do gliwickiej komendy pocztą tradycyjną:

"Witam i przesyłam serdeczne podziękowania dla 2 Panów policjantów z ruchu drogowego – Krzysztofowi Kuczmera (drugi się nie przedstawił), którzy w dniu wczorajszym w porze wieczornej w Toszku na ulicy Strzeleckiej kontrolowali samochody. W/w policjanci skontrolowali również i moje auto, po zakończonej kontroli Pan Krzysztof podarował moim dzieciom bryloczki odblaskowe i przeprowadził szybką lekcję przypominającą moim dzieciakom jak mają się zachowywać na drodze. Było to bardzo miłe. Dziękuję im za poświęcony czas. Panu Komendantowi Gratuluję takich policjantów w swoich szeregach, oby było jak najwięcej tak życzliwych ludzi. Życzę zdrowia i pomyślności w służbie i życiu prywatnym. Z Wyrazami szacunku J. P. z dzieciakami.”

Dodajmy, że wyróżnione w powyższych korespondencjach zostały patrole w składach: sierżant sztabowy Szymon Zator i sierżant Piotr Graczyk oraz starszy sierżant Marcin Szczęśniak i starszy posterunkowy Krzysztof Kuczmera.

Przekroczyła prędkość, zapłaciła mandat i szczerze podziękowała / fot. KMP Gliwice

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.