Wiadomości z Gliwic

Przenośne agregaty prądotwórcze: na działkę i dla firm

  • Dodano: 2020-05-28 15:30

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że mamy dostęp do prądu właściwie wszędzie: w domu, pracy czy na wakacjach. Nawet wybierając się poza miasto spodziewamy się, że będziemy mieli możliwość naładować laptopa czy telefon. Co jednak możemy zrobić, gdy jedziemy w miejsce niepodłączone do sieci energetycznej?

Jak wyglądają przenośne agregaty prądotwórcze?

W skrócie można powiedzieć, że przenośne agregaty to silniki spalinowe (napędzane olejem napędowym lub benzyną) generujące prąd. Niektóre są na tyle niewielkie, że bez problemu można je spakować do bagażnika, a więc łatwo przewieźć je ze sobą, gdy jedziemy np. na działkę. Ich moc jest na tyle duża, że spokojnie można je wykorzystać zarówno do podgrzania wody czy naładowania telefonu, jak i np. do zasilania elektronarzędzi czy kosiarki.

Przenośne generatory prądu często są stosowane na placach budowy, gdzie nie dociągnięto jeszcze instalacji energetycznej – w takiej sytuacji czasem konieczne jest wykorzystanie mocniejszych, trójfazowych modeli.

Gdzie warto stosować przenośne agregaty prądotwórcze?

Nie da się ukryć, że energia elektryczna z przenośnych generatorów prądu jest droższa, niż ta z sieci. Dlatego na dłuższą metę nikt nie decyduje się wykorzystywać agregatu jako jedynego źródła zasilania. Wyjątkiem są firmy zajmujące się świadczeniem usług w plenerze, np. na festynach czy sprzedające jedzenie w foodtruckach. Przenośne agregaty prądotwórcze, takie jak https://agregaty.com.pl/agregaty-przenosne są też wykorzystywane na imprezach plenerowych. Najmocniejsze są w stanie zasilić nawet oświetlenie i nagłośnienie dużych scen i koncertów dla wielotysięcznej widowni. Zdarza się jednak, że konieczne jest wykorzystanie kilku takich urządzeń, szczególnie gdy różne urządzenia są w dużej odległości od siebie. Warto też pamiętać o dobraniu odpowiedniej mocy generatora. W tym celu należy zsumować pobór mocy wszystkich urządzeń i zostawić przynajmniej 20% zapasu. Po pierwsze, przenośne agregaty prądotwórcze nie powinny pracować „pełną parą”, po drugie – taki margines zabezpieczy nas przed przeciążeniem urządzenia i ewentualną awarią w ważnym momencie.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.