Wiadomości z Gliwic

Przestępstwa rozbójnicze są surowo karane. Rozpoznajesz ich?

  • Dodano: 2022-12-30 06:30, aktualizacja: 2022-12-29 19:59

Wczoraj w Gliwicach policjanci zatrzymali mężczyznę uczestniczącego w przestępstwie. Jego wspólniczka też została ustalona. Bywają jednak sprawy, w których policjanci nie rozpoznają twarzy sprawców zarejestrowanych przez monitoringi.

Wczoraj po północy Policja otrzymała zgłoszenie od personelu supermarketu z ulicy Daszyńskiego w Gliwicach, że dwoje ludzi – młody mężczyzna i młoda kobieta dokonali kradzieży artykułów spożywczych. Fakt niezapłacenia za towar (stoisko samoobsługowe) nie umknął uwadze ekspedientki, która podjęła się interwencji w ochronie mienia. Kobieta była bardzo agresywna w stosunku do ekspedientki, szarpała ją, a towarzyszący jej mężczyzna siłą otworzył drzwi i oboje zbiegli w nieznanym kierunku. Powiadomieni policjanci przeczesali okolicę i zatrzymali 25-latka razem ze skradzionymi pizzami. Niestety, rozmrożony towar nie mógł już wrócić do sprzedaży. W toku dalszych czynności zabezpieczono monitoring. Ustalono tożsamość zbiegłej sprawczyni, jej zatrzymanie to kwestia czasu.

Sprawa do rozwiązania

Podobną sprawę prowadzą funkcjonariusze z V komisariatu w Gliwicach Sośnicy. To postępowanie RSD 359/22 w sprawie kradzieży rozbójniczej, dokonanej 7 listopada 2022 r. w Gliwicach przy ul. Poznańskiej 1. W tym przypadku, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej butelki wódki, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, użyto przemocy wobec ochroniarza sklepu.

Policja zabezpieczyła monitoring, na którym widać młodego mężczyznę w towarzystwie dwóch nieletnich — jego tożsamości nie udało się ustalić. Młody mężczyzna jest podejrzany udział w poważnym przestępstwie — kradzieży rozbójniczej. Prowadzący postępowanie aspirant sztabowy Wojciech Kochański zdecydował o publikacji zabezpieczonych zdjęć z apelem do internautów, którzy rozpoznają lub podejrzewają, kim są osoby ze zdjęć, o kontakt telefoniczny 47 8590372 lub całodobowo pod numer 47 8590350. Informacje można też przesłać dowolną drogą, np. e-mail: wojciech.kochanski@gliwice.ka.policja.gov.pl lub poprzez anonimową skrzynkę „powiadom nas”.

Osoby przesyłające informacje nie będą dopytywane ani w żaden sposób niepokojone. Gwarantuje się anonimowość.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również