Wiadomości z Gliwic

Przeszłość w NBA, dziś w Gliwicach

  • Dodano: 2021-08-17 07:00, aktualizacja: 2021-08-16 22:51

Nowym zawodnikiem GTK został Matthew Williams. Mierzący 196 cm zawodnik występuje na pozycji rzucającego obrońcy lub niskiego skrzydłowego.

27-letni Williams urodził się w Orlando i w swoim rodzinnym mieście ukończył szkołę średnią

Karierę akademicką rozpoczął na uczelni UCF występującej w konferencji AAC. Ostatni rok występów w rozgrywkach akademickich był w jego wykonaniu bardzo dobry. Średnia punktowa z 8.1 urosła do 15.1 punktu na mecz, a jego zespół awansował do National Invitation Tournament. W kronikach uczelni UCF zapisał się pobiciem trzech rekordów: liczbą celnych rzutów za trzy punkty w karierze (274 celne próby), w jednym sezonie (126 trafień) i w jednym meczu (11 „trójek”)!

Latem 2017 roku został zaproszony przez Miami Heat do rozgrywek Letniej Ligi i zaprezentował się na tyle dobrze, że podpisano z nim kontrakt. W trakcie jego gry występował tam m.in. świeżo upieczony złoty medalista igrzysk olimpijskich w Tokio, Bam Adebayo. W kolejnym sezonie Williams przeniósł się do Europy i jego wybór padł na KTP Basket występujący w fińskiej ekstraklasie. Po 20 występach w styczniu 2019 roku przeniósł się do greckiego Kymis BC. Rozgrywki 2019/2020 rozpoczął z kolei w holenderskim Donar Groningen, ale sezon ten ostatecznie nie został dokończony z powodu pandemii koronawirusa. Przez powrotem do Stanów Zjednoczonych notował 14.6 punktu, 3.2 zbiórki i 1.7 asysty na mecz. Wystąpił także w dwóch meczach kwalifikacji do Ligi Mistrzów oraz fazie grupowej Europe Cup. Zaliczył jeszcze epizod w Kolumbii, gdzie zagrał w dwóch meczach w barwach Caribbean Storm.

Swoja karierę w sezonie 2021/2022 wznowi w GTK

– Słyszałem wiele dobrego o tej drużynie. To młody, ale ambitny i profesjonalnie poukładany klub, który w odpowiedni sposób potrafi zadbać o zawodników zarówno na parkiecie, jak i poza nim – przyznaje Williams, który do Polski przyjeżdża z określonym celem. – Chcę wygrywać, wygrywać i jeszcze raz wygrywać! Wiem, że polska liga jest dobrze zorganizowana i gra w niej sporo ciekawych zespołów oraz kilku bardzo dobrych szkoleniowców. Rozmawiałem także z trenerem Witką i wiem, czego będzie ode mnie oczekiwał – dodaje. Nowy gliwicki zawodnik w swojej dotychczasowej karierze cechował się przede wszystkim bardzo dobrą skutecznością w rzutach z dystansu. – Jestem typem strzelca, ale potrafię też grać w defensywie. Zawsze staram się wykonywać to, co jest potrzebne drużynie, by wygrać – zapewnia Williams.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.