Wiadomości z Gliwic

Przygotował się do wizyty komornika...

  • Dodano: 2018-07-27 08:00, aktualizacja: 2018-07-27 08:15

Policjanci z komisariatu II w Gliwicach zatrzymali 28-latka, który kierował groźby karalne wobec komornika oraz asystujących mu stróży prawa.

W trakcie czynności egzekucyjnej w jego mieszkaniu znaleziono 5 noży oraz pałkę teleskopową. Mężczyzna obecnie przebywa w szpitalu psychiatrycznym.
Do zatrzymania doszło wczoraj. Jakub W otrzymał sądowy nakaz opuszczenia lokalu. Z uwagi na fakt niewywiązania się z nałożonego obowiązku, na polecenie Sądu komornik wykonał eksmisję. Do pomocy komornikowi skierowani zostali policjanci z komisariatu na warszawskiej. W trakcie czynności w mieszkaniu 28-latek zaczął przejawiać objawy agresji, wobec wykonującego egzekucję komornika oraz towarzyszących mu policjantów mężczyzna zaczął kierować groźby pozbawienia życia lub zdrowia celem zmuszenia ich do odstąpienie od czynności. Gdy policjanci wraz z komornikiem nie ustępowali i nadal prowadzona była eksmisja. Mężczyzna zaczął się dziwnie zachowywać, w jego mieszkaniu znaleziono 5 noży oraz pałkę teleskopową, która miała służyć do obrony przed wykonującymi czynności funkcjonariuszami publicznymi. Mieszkaniec Gliwic, nie zdążył użyć przygotowanych przez siebie niebezpiecznych przedmiotów. Wezwany na miejsce lekarz podjął decyzję o niezwłocznym przewiezieniu 28-latka do szpitala psychiatrycznego.
Za kierowanie gróźb celem odstąpienia od czynności służbowych grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KMP Gliwice

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.