Wiadomości z Gliwic

Puchar Sprintu Gliwice Night&Lights Swim 2022. Niezwykłe widowisko w Gliwicach

  • Dodano: 2022-11-09 06:45, aktualizacja: 2022-11-08 20:44

607 pływaków i pływaczek z 53 polskich i zagranicznych klubów rywalizujących w ramach 2500 startów indywidualnych i 58 sztafetowych o 160 medali – a to wszystko przy akompaniamencie muzyki pośród "tańczących" w mroku barwnych wiązek światła.

Za nami tegoroczna, rekordowa edycja Pucharu Sprintu Gliwice Night&Lights Swim 2022 – największego w historii Gliwic i jednego z największych w Polsce pływackiego widowiska.

Tegoroczna edycja sportowych zmagań w ramach Pucharu Sprintu Gliwice Night&Lights Swim 2022 odbyła się w sobotę, 5 listopada, w krytej pływalni „Olimpijczyk” w Gliwicach. Finałowej rywalizacji towarzyszyły dość nietypowe okoliczności – zawodnicy i zawodniczki ścigali się bowiem w ciemności, w rytm muzyki i pośród „tańczących” kolorowych świateł. Nie dziwią więc trybuny szczelnie wypełnione kibicami głodnymi sportowych oraz wizualnych i dźwiękowych wrażeń.

Rekordowa impreza na pływalni

Impreza okazała się rekordowa – nie tylko ze względu na dużą frekwencję – ale i fakt, że podczas zawodów dwukrotnie zgłaszano próbę bicia rekordów Polski w różnych kategoriach wiekowych, a liczba rekordów życiowych ustanowionych przez zawodników przeszła najśmielsze oczekiwania trenerów.

W klasyfikacji punktowej klub pływacki "Sikret” Gliwice uplasował się na III miejscu, zdobywając łącznie 196 punktów. Na II stopniu podium znalazł się CSiR MOS z Dąbrowy Górniczej z 209 punktami. Miejsce I wywalczył natomiast UKS Nawa Skierniewice, który skompletował 214 punktów. 

Korzystniejsza dla Gliwic okazała się klasyfikacja medalowa, w której gliwicki „Sikret” zajął II miejsce, zdobywając łącznie 15 medali – 6 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe. Tuż za nim, na miejscu III z 12 medalami (6 złotymi, 2 srebrnymi i 4 brązowymi) uplasował się ukraiński klub Kvvs "Aquapark Plyazh”. Najwięcej, bo 21 medali (7 złotych, 8 srebrnych i 6 brązowych) zabrała do domu reprezentacja CSiR MOS z Dąbrowy Górniczej, zajmując tym samym I miejsce w klasyfikacji medalowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również