Wiadomości z Gliwic

PUP wspiera młodych

  • Dodano: 2016-02-04 08:15, aktualizacja: 2016-02-03 12:40
Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach posiada nowe formy aktywizacji. Do dyspozycji jest aż 15 mln zł dla osób poniżej 30 roku życia. PUP nie zapomina też o seniorach.
 
 
Na aktywizację osób do 30 roku życia w latach 2016-2018 przeznaczono 15 mln zł.  Środki te pomogą stworzyć 670 stanowisk pracy.
 
 
– Jest to nowa forma współpracy. Polega na dofinansowaniu pracodawcy kosztów wynagrodzenia pracownika do 30 roku życia. Pracodawca może starać się o refundację – maksymalnie do wysokości minimalnego wynagrodzenia oraz składek ZUS. Pracodawca zobowiązany jest zatrudnić pracownika na minimum 24 miesiące, a refundacja obejmuje pierwsze 12 miesięcy – tłumaczy Irena Matysiak, kierownik działu ds. szkoleń, instrumentów rynku pracy i programowania.
 
 
Na pomoc mogą liczyć również osoby starsze. Na dofinansowanie miejsc pracy seniorów przeznaczono 200 tys. zł z programu „Aktywni 50+”.
 
 

Następna informacja

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Madera

    Za 1500 netto młody mężczyzno utrzymasz rodzinę, zapłacisz za wynajęte mieszkanie, dziecku kupisz pampersy i mleko,opłacisz media , utrzymasz się przez cały miesiąc Ty i Twoja rodzina ,na pewno jeszcze założysz lokatę, latem pojedziesz na wczasy ......TAK CI POMOŻE PUP !!! Jesteście podłymi ludzmi, siejącymi propagandę Stalinowską !Chamstwo wspierające niewolnictwo Polaków !Znowu dorobi się na biednych jakiś cwaniak....b o nie ma uczciwych ludzi już w Polsce,. jedynie ta biedota ! Na którą jeszcze nasyła się lichwiarzy.....HAŃBA !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.