Wiadomości z Gliwic

Raport policyjny - co wydarzyło się w ciągu weekendu w Gliwicach?

  • Dodano: 2019-02-18 13:00

Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu wykryli oraz zatrzymali 3 sprawców przestępstw, z czego jeden to nietrzeźwy kierujący. Gliwiccy mundurowi podjęli ponad 230 interwencji, wylegitymowali niespełna 700 osób z czego 6 ( w tym jeden nieletni ) to osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Na drogach doszło do 17 kolizji.

Wśród zatrzymanych znaleźli się m.in. zatrzymany przez stróżów prawa z III komisariatu 34-letni mieszkaniec Gliwic, który wykorzystując nieobecność mieszkańców posesji, usiłował skraść osprzęt koparki oraz 52-latek z Knurowa, który kierował pojazdem pomimo ponad 2,5 promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Łupem złodzieja osprzęt koparki

Próba kradzieży miała miejsce w niedzielę. Po powrocie do domu, mieszkaniec Gliwic dowiedział się od sąsiada, że obcy mężczyzna przemieszczał się po terenie jego posesji. Gdy właściciel domu przejrzał monitoring, ujawnił na nim mężczyznę który usiłował skraść osprzęt koparki. Z uwagi na ciężar przedmiotu (ponad 100 kg) oraz wysokość płotu (ponad 1,7 m), pozostawił swój łup przed płotem i poszedł poszukać kompanów do swego przestępczego procederu. Przybyli na miejsce policjanci, w utrwalonym na nagraniu mężczyźnie, rozpoznali znanego im Grzegorza P. 34-latek został zatrzymany. Do mile wspominanych weekendów nie zaliczy również ubiegłego 52-latek z Knurowa. Nie dość, że kierował pojazdem pomimo ponad dwóch i pół promila alkoholu w organizmie, to jeszcze wcześniej uszkodził on infrastrukturę drogową na ulicy Szpitalnej. W czasie zatrzymania, nie dostosował się do polecenia funkcjonariuszy nakazującego zatrzymanie pojazdu.

Policja przypomina

Zgodnie z zmianą przepisów która nastąpiła 1 czerwca 2017 roku, osoba która poruszając się pojazdem [...] pomimo wydania polecenia do zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje się niezwłocznie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.