Wiadomości z Gliwic

Rekordowa Gliwicka Akademia Zdrowia Dzieci

  • Dodano: 2023-04-18 07:15, aktualizacja: 2023-04-17 20:16

Występy artystyczne, konkurs z nagrodami, warsztaty kreatywne, zabawy sensoryczne czy spotkania ze specjalistami z zakresu rozwoju dzieci, m.in. psychologami, logopedami i dietetykami – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Gliwickiej Akademii Zdrowia Dzieci.

Tegoroczna edycja zgromadziła prawdziwe tłumy!

Gliwicka Akademia Zdrowia Dzieci to projekt realizowany od 2016 roku przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Jego celem jest promocja zdrowia wśród najmłodszych gliwiczan oraz ich opiekunów. Tegoroczna edycja akcji odbyła się w sobotę, 15 kwietnia, w Centrum Handlowym Forum i cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem – zarówno odwiedzających, jak i wystawców. 

Na scenie można było zobaczyć występy artystyczne gliwickich przedszkolaków oraz podziwiać pomysłowe iŚ zdrowe nakrycia głowy, stworzone przez dzieci w ramach konkursu „Owocowy zawrót głowy”. Na najmłodszych czekały także zabawy sensoryczne, warsztaty kreatywne i „Ciuchcia zdrowia” – gra, podczas której dzieci odwiedziły 8 stacji, zbierając do specjalnego paszportu naklejki, które następnie mogły wymienić na zdrowy poczęstunek. Natomiast opiekunowie mogli skorzystać z fachowych porad specjalistów, na co dzień zajmujących się rozwojem dzieci – psychologa, terapeuty, psychoterapeuty, logopedy, stomatologa, trenera czy dietetyka.

W realizację projektu zaangażowały się:

Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 21,  Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 im. Noblistów Polskich, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 16,  Miejska Biblioteka Publiczna, Centrum Kultury Victoria, Ośrodek Pomocy Społecznej, Straż Miejska, Komenda Miejska Policji, Narodowy Fundusz Zdrowia, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna Województwa Śląskiego,  Polski Czerwony Krzyż – Oddział Rejonowy w Gliwicach,  Stowarzyszenie GTW, Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Możemy Więcej”, Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Akademia Nauki”, Fundacja „Krzepki Maluch”, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa, Stowarzyszenie „Otoczka” z Fundacją DKMS, OdNowa Tlenowa Zabrze oraz „Torg-Markt” Sp. z o. o.

Rekordowa Gliwicka Akademia Zdrowia Dzieci / fot. UM Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również