Wiadomości z Gliwic

Rozpoznajesz tego mężczyznę? Koniecznie powiadom policję!

  • Dodano: 2023-07-18 07:45, aktualizacja: 2023-07-19 07:28

Detektywi z wydziału ds. zwalczania przestępczości przeciwko mieniu gliwickiej komendy, prowadząc dochodzenie dotyczące oszustwa „na lekarza/ chorą córkę”, do jakiego doszło 31 maja br. w Gliwicach, dzielnicy Sikornik, ponownie natrafili na trop – publikujemy zdjęcie mężczyzny podejrzewanego o związek ze sprawą.

Okoliczności przestępstwa 

Sprawcy w dniu 31 maja br. działający pod legendą "lekarza specjalisty" wprowadzili w błąd pokrzywdzoną, co do rzekomej choroby córki, która miała zagrażać jej zdrowiu, a następnie nakłonili starszą kobietę do wydania dużej kwoty pieniędzy. Oszuści w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 15000 zł.

Rysopis podejrzanego mężczyzny 

Podejrzany/odbierający pieniądze, którego wytypowano w trakcie dochodzenia, a widniejący na załączonej fotografii, mężczyzna w wieku 25-35 lat, wysoki, średniej budowy ciała, posiadający ciemny zarost (krótka broda i wąs), prawdopodobnie narodowości romskiej. Ubrany w ciemną czapkę z daszkiem z biało czerwonym emblematem z przodu, biały T-shirt z czarnym nadrukiem na klatce piersiowej, ciemne spodnie typu jeans oraz ciemne obuwie sportowe. Dodatkowo mężczyzna trzymał w ręku czarną teczkę/ torbę na laptopa. 

Kontakt informacyjny 

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje dotyczące podejrzanego proszone są o kontakt pod nr tel. 47 85 92 318 (w godz. 8.00-15.00) lub najbliższą jednostką Policji. Informacje można przesyłać także za pośrednictwem skrzynki „powiadom nas”.


Źródło: Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Komentarze (1)    dodaj »

  • wyłudzenie na kundla

    Toż to Jacek Jaworek w samej rzeczy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również