Wiadomości z Gliwic

Rusza akcja Bezpieczny Pieszy. Już jutro wzmożone patrole drogowe

  • Dodano: 2023-08-07 14:15

Policjanci gliwickiej drogówki przeprowadzą jutro akcję Bezpieczny Pieszy. Głównym celem będzie ograniczenie liczby zdarzeń z udziałem pieszych. W rejonie skrzyżowań i przejść mundurowi szczególną uwagę zwrócą na wykroczenia popełniane przez kierujących oraz pieszych użytkowników dróg. Statystyki wskazują, że w zdarzeniach z niechronionymi uczestnikami ruchu w ponad 82 procentach przypadków winni są zmotoryzowani!

Policja przestrzega również pieszych 

Po raz kolejny w okresie wakacyjnym policjanci apelują do kierowców i pieszych: tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, może ustrzec przed kalectwem czy utratą życia. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach dróg! Obserwacje wskazują, że sami piesi potrafią stworzyć bardzo niebezpieczne sytuacje. Szczególnie dotyczy to ludzi, którzy nie przestrzegają podstawowej zasady: zatrzymania się przed wejściem na jezdnię, spojrzenia w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo. Dodatkowym zagrożeniem jest w dalszym ciągu korzystanie przez pieszych z telefonów, czy słuchawek.

Moralny i prawny obowiązek  

Akcja gliwickiej drogówki to okazja, aby przypomnieć, że kierujący jest zobowiązany do obserwacji drogi i otoczenia oraz zwolnienia przy przejściu dla pieszych. Policjanci szczególnie pilnują dziś, czy przestrzegane są ograniczenia prędkości w rejonie „pasów”. Należy bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego – nie z uwagi na policję, ale dlatego, że taki mamy prawny i moralny obowiązek!


Źródło: Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również