Wiadomości z Gliwic

Seniorski rozbój uliczny

  • Dodano: 2018-05-29 17:15

Wczoraj przed południem na ul. Jagiellońskiej w Gliwicach dwaj starsi mężczyźni zaczepili 71-letniego przechodnia, żądając od niego pieniędzy.

Na sprzeciw i zdecydowaną postawę gliwiczanina zareagowali agresją. Szarpiąc i uderzając pokrzywdzonego, zerwali mu złoty łańcuszek, po czym, szybkim krokiem, oddalili się z miejsca przestępstwa. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z trzeciego komisariatu.

Policjanci zabezpieczyli monitoring miejski, na zapisie którego rozpoznali jednego z napastników. To 67-latek, dodajmy – dobrze znany stróżom prawa właśnie ze swojego awanturniczego trybu życia. Wszystkie patrole otrzymały polecenie przeszukania terenu i zatrzymania mężczyzn o podanym rysopisie.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy odwiedzili jeden z gliwickich lombardów, lecz spotkali się z odmową kupna łańcuszka. Pracownik miał wątpliwości co do legalności oferowanej biżuterii, wartej około 1000 zł.
Dość szybko na jednego z napastników natknął się patrol. Podczas przeszukania mężczyzny w kieszeni jego spodni znaleziony łup. Ustalenie drugiego ze sprawców „seniorskiego rozboju” to tylko kwestia czasu.

Sprawę prowadzi wydział kryminalny III komisariatu. O losie już zatrzymanego gliwiczanina jeszcze dziś zadecyduje prokurator.

Przypomnijmy: za poważne przestępstwo, jakim jest rozbój, grozi kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KMP Gliwice

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.