Wiadomości z Gliwic

Seniorzy rozpoczęli rok akademicki

  • Dodano: 2020-10-09 06:30, aktualizacja: 2020-10-09 00:20

5 października w kinie Amok odbyła się XVIII Inauguracja Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gliwicach. W uroczystości wzięli udział m.in. prezydent Gliwic Adam Neumann oraz Beata Jeżyk, pełnomocnik prezydenta ds. seniorów.

– Z każdym rokiem gliwicki samorząd podejmuje coraz więcej działań wpływających na poprawę jakości życia seniorów. Odpowiedzią na aktualną sytuację demograficzną i prognozy dotyczące starzenia się społeczeństwa jest Program Polityki Senioralnej Miasta Gliwice na lata 2021-2025, który został przyjęty na ostatniej Sesji Rady Miasta. To strategia, w której przyjęte kierunki korespondują z polityką senioralną na szczeblu wojewódzkim i krajowym. Głęboko wierzę, że realizacja programu wpłynie na kształtowanie miasta przyjaznego seniorom – mówił podczas inauguracji prezydent Adam Neumann.

Jednym z elementów gliwickiej strategii senioralnej jest powołanie Pełnomocnika Prezydenta Miasta do spraw seniorów. Do pełnienia tej funkcji wyznaczona została Beata Jeżyk z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Podczas uroczystości studenci UTW wysłuchali wykładu posłanki Wandy Nowickiej na temat polityki senioralnej i praw kobiet. Wydarzenie była również okazją do przedstawienia ostatnich sukcesów sportowców UTW, którzy już po raz 10. wygrali Ogólnopolską Olimpiadę Seniorów UTW – zdobyli 14 medali, w tym 9 złotych i 5 srebrnych. Jeden z olimpijczyków ustanowił nowy rekord Polski w speed-ball. Na zakończenie z programem artystycznym wystąpiły dzieci i młodzież z zespołów Gaduły i Iluzja pod kierownictwem Zofii Dąbrowskiej.
Seniorom życzymy wspaniałych wykładów i ciekawych zajęć, zapału do nauki, rozwoju osobistego i nowych przyjaźni.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.