Wiadomości z Gliwic

Seniorzy z Gliwic stanęli na podium Mistrzostw Europy! Zdobyli 8 medali

• Dodano: 2024-03-28 08:30, aktualizacja: 2024-03-28 09:31

W sumie 8 medali – w tym 5 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy – wywalczyła trójka gliwickich seniorów podczas 14. Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Masters w Toruniu. Najwięcej medali zdobył 91-letni Czesław Pluszczewski, który został pięciokrotnym mistrzem Europy. W mistrzostwach rywalizowało ponad 3 tys. sportowców z 38 europejskich krajów.

Seniorzy sportowcy

Mistrzostwa zostały rozegrane w dniach 17–23 marca. Gliwice reprezentowała na nich trójka zawodników: Czesław Pluszczewski, Krystyna Boryń i Leszek Gamracy.

Wyjątkowo udany start zaliczył 91-letni Czesław Pluszczewski, który zdobył aż 6 medali – w tym 5 złotych (w pchnięciu kulą, rzucie oszczepem, ciężarkiem, młotem i dyskiem) i jeden srebrny (w sztafecie 4 × 20 m w kategorii wiekowej 80+).
Srebro w chodzie sportowym na 5 km w teamie w kategorii wiekowej 60+ wywalczył także Leszek Gamracy (70+), który reprezentował nasze miasto także w chodzie sportowym na 3 km.

Z kolei brązowy medal w sztafecie 4 × 200 m w kategorii wiekowej 70+ zdobyła Krystyna Boryń, która startowała także w biegu na 60 m.

W klasyfikacji drużynowej reprezentacja Polski zajęła 1. miejsce, zdobywając w sumie 102 złote, 78 srebrnych i 70 brązowych medali i pokonując 37 krajów z Europy.