Wiadomości z Gliwic

Siedmiu kierowców pod wpływem i jeden po narkotykach - bilans minionego weekendu

  • Dodano: 2022-06-14 07:00, aktualizacja: 2022-06-13 22:51

W trakcie minionego weekendu ujawniono siedmiu kierujących pojazdami, którzy wcześniej pili alkohol. Dodatkowo w piątkowe popołudnie na ul. Pszczyńskiej gliwicka drogówka zatrzymała mercedesa, którego prowadził 45-letni knurowianin pod wpływem środka odurzającego.

W sobotni wieczór w Rudzińcu mieszkaniec tej miejscowości zauważył nietrzeźwego kierowcę jadącego volkswagenem - samodzielnie dokonał jego ujęcia, po czym przekazał 61-latka wezwanym policjantom.

W trakcie weekendu na ul. Drzymały wpadł kierowca skutera, na Strzelców Bytomskich 27-latek kierujący z dawką 2,5 promila alkoholu we krwi (ten spowodował kolizję), a przy ul. Lipowej 64-latek prowadził forda focusa, mając we krwi dawkę kwalifikującą jego czyn jako przestępstwo. W Knurowie z kolei 35-latek jadący fordem transitem zderzył się ze znakiem drogowym.

Pijani rowerzyści na drodze

Zatrzymano też dwóch rowerzystów i rozliczono na miejscu, wręczając mandaty po 2,5 tysiąca złotych. Jeden z cyklistów to 56-latek ujęty w niedzielę przy ul. Ziemięcickiej, drugi to 40-latek jadący ulicą Strzelców Bytomskich (1,5 promila).

Google NewsSubskrybuj mojeGliwice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również