Wiadomości z Gliwic

Siedmiu kierowców pod wpływem i jeden po narkotykach - bilans minionego weekendu

  • Dodano: 2022-06-14 07:00, aktualizacja: 2022-06-13 22:51

W trakcie minionego weekendu ujawniono siedmiu kierujących pojazdami, którzy wcześniej pili alkohol. Dodatkowo w piątkowe popołudnie na ul. Pszczyńskiej gliwicka drogówka zatrzymała mercedesa, którego prowadził 45-letni knurowianin pod wpływem środka odurzającego.

W sobotni wieczór w Rudzińcu mieszkaniec tej miejscowości zauważył nietrzeźwego kierowcę jadącego volkswagenem - samodzielnie dokonał jego ujęcia, po czym przekazał 61-latka wezwanym policjantom.

W trakcie weekendu na ul. Drzymały wpadł kierowca skutera, na Strzelców Bytomskich 27-latek kierujący z dawką 2,5 promila alkoholu we krwi (ten spowodował kolizję), a przy ul. Lipowej 64-latek prowadził forda focusa, mając we krwi dawkę kwalifikującą jego czyn jako przestępstwo. W Knurowie z kolei 35-latek jadący fordem transitem zderzył się ze znakiem drogowym.

Pijani rowerzyści na drodze

Zatrzymano też dwóch rowerzystów i rozliczono na miejscu, wręczając mandaty po 2,5 tysiąca złotych. Jeden z cyklistów to 56-latek ujęty w niedzielę przy ul. Ziemięcickiej, drugi to 40-latek jadący ulicą Strzelców Bytomskich (1,5 promila).

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.