Wiadomości z Gliwic

Sklepik z marzeniami

  • Dodano: 2019-08-19 11:00

W Sklepiku z marzeniami przy ul. Górnych Wałów 13 działa galeria, w której przedstawiane są prace podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy dla Osób z dla Osób z Zaburzeniami Psychicznym. Prezentowana jest również twórczość niezależnych artystów, plastyków amatorów. Można też wziąć udział w spotkaniach ze specjalistami i niezwykłych bezpłatnych warsztatach. Ciekawe spotkania będą się odbywały do końca roku!

Galeria Sklepik z marzeniami od 2009 r. działa w strukturze Środowiskowego Domu Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi, w którym w ramach opieki dziennej przebywają osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne oraz osoby z obniżoną normą intelektualną. Sklepik z marzeniami jest czynny w poniedziałki i wtorki od godziny 12.00 do 14.30  oraz w środy od godz. 14.00 do 19.00.

W co drugi wtorek miesiąca, w godz. od 16.30 do 18.00, organizowane są w nim spotkania dla rodzin osób leczących się psychiatrycznie, prowadzone przez lekarza psychiatrę i psychologa. Co drugi czwartek odbywają się spotkania z ekspertem, w pozostałe czwartki – konsultacje z psychologiem.

Galeria organizuje również ciekawe wystawy i prowadzi warsztaty kreatywne. Może w nich wziąć udział każdy. Wystarczy trochę wolnego czasu i chęci do zrobienia czegoś nowego i z całą pewnością ciekawego.

Warsztaty

Dla dzieci i osób starszych przygotowano Warsztaty Motanek. Będą się odbywały 27 sierpnia, 17 i 24 września, 8 i 22 października oraz 4 i 25 listopada w godzinach od 12.00 do 14.30, 13. 25 listopada odbędą się specjalne warsztaty motania aniołków.

7 września, podczas Festiwalu Miasta będzie można malować eko torby.

W każdą środę Sklepik z marzeniami zaprasza na art-warsztaty. Spotkania trwają od godz. 16.30 do 19.00. W sierpniu i listopadzie będą się odbywały warsztaty z grafiki artystycznej, monotypii i druku eksperymentalnego, we wrześniu warsztaty czerpania i barwienia papieru, a w grudniu drukowania na torbach.

Spotkania organizowane sa w pracowni Twórczej Sklepiku z Marzeniami przy ul. Górnych Wałów 13. Szczegółowe informacje dostępne są na fanpage’u Środowiskowego Domu Samopomocy w portalu Facebook. Udział w nich jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy pod nr. tel. 697-16-03-44.

Wystawy

Do 31 sierpnia w CH Forum można oglądać niezwykłą wystawę fotograficzną zrealizowaną przez osoby niepełnosprawne w ramach projektu (Nie)Obecni. Wydarzenie jest dofinansowane przez Miasto Gliwice. Pozostałe wystawy można oglądać w Sklepiku z Marzeniami.

Od 22 sierpnia do 13 września dostępna będzie ekspozycja „Ogród z papieru” pokazująca prace stworzone w trakcie warsztatów w Sklepiku z marzeniami.

Od 19 września do 11 października będą prezentowane prace Marii Stańczyk. Wernisaż wystawy „Od projektu do wykonania” rozpocznie się o godz. 17.00.

Z okazji 25-lecia istnienia Teatru A, od 17 października do 15 listopada prezentowana będzie wystawa scenografii i kostiumów oraz krótkie pokazy filmowe. Wernisaż zaplanowano na 17 października na godz. 17.00.

Od 21 listopada do 31 grudnia odbędzie się wystawa pra Krystiana Kubicza pt. „Bez reguł”. Otwarcie wystawy 21.listopada godz. 17.00.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.