Wiadomości z Gliwic

Skradziono rower hybrydowy. Zatrzymani Gruzini odpowiedzą za więcej niż jedną kradzież!

  • Dodano: 2022-11-07 06:30, aktualizacja: 2022-11-06 17:39

Pokrzywdzona zgłosiła policji kradzież roweru hybrydowego wartości 5200 złotych. Do przestępstwa doszło na ul. Kochanowskiego przed godziną 17.00. Detektywi z I komisariatu natychmiast rozpoczęli dochodzenie. Drogi rower był zabezpieczony linką i przypięty do słupka znaku drogowego.

Kradzież rowerów w Gliwicach

Kryminalni rozpoczęli od oględzin miejsca kradzieży i rozmów z mieszkańcami okolicznych domów. Przystąpili też do pracy przy ekranach monitoringu miejskiego. Samo miejsce kradzieży było zbyt oddalone od kamer, ale zapisy wystarczyły, aby ustalić, że sprawców było dwóch, a na „łowy” wyszli pieszo od ulicy Zygmunta Starego, następnie poszli w Kochanowskiego i weszli w ulicę Marzanki, gdzie jeden z nich jechał już na skradzionym rowerze. Jak się później okazało, sprawca podszedł do drogiego roweru hybrydowego, szarpnął i uszkodził zapięcie, po czym, jak gdyby nigdy nic, odjechał. Potem na ulicy Marzanki jego towarzysz ukradł spod klatki kolejny rower, tym razem niezapiętą „damkę" marki Kross – do tej pory nikt nie zgłosił jej kradzieży.

Mężczyźni rozdzielili się. Policjanci, którzy wiele godzin przeglądali zapisy monitoringu, ustalili, że złodzieje ponownie spotkali się w okolicach ul. Zygmunta Starego. W toku dalszych ustaleń okazało się, że tego samego dnia odwiedzili osiedlowy sklepik. Śledczy sprawdzili ten trop.

Dwaj mężczyźni w wieku około 40 lat, średniego wzrostu, średniej budowy ciała, ubrani w niewyróżniające się stroje, bez cech charakterystycznych, próbowali zapłacić nie swoją kartą (najprawdopodobniej kradzioną). Nie wchodząc w szczegóły dalszych czynności naszych detektywów, domyślamy się już, że dzięki swoim ustaleniom dotarli do klatki schodowej, w której mogli mieszkać podejrzani. W piwnicy budynku w centrum miasta odnaleźli między innymi przemalowany już na zielono skradziony rower elektryczny.

Wytypowawszy mieszkanie, 3 listopada nad ranem stróże prawa weszli do lokalu, w którym zastali dwóch zaskoczonych Gruzinów, odpowiadających wizerunkom ustalonych sprawców. W wyniku przeszukania mieszkania i pomieszczeń piwnicznych zabezpieczono części garderoby, w której dokonywano kradzieży oraz odzyskano drugi rower.

Obywatele Gruzji przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw. Łączna wartość skradzionych pojazdów to około 7 tys. zł.

Prosi się osobę, której skradziono rower typu damka marki Kross, o kontakt z I komisariatem przy ul. Kościelnej. Jednoślad posiada cechy charakterystyczne, które właściciel zapewne zna.

Skradziono rower hybrydowy. Zatrzymani Gruzini odpowiedzą za więcej niż jedną kradzież! / fot. KMP Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również