Wiadomości z Gliwic

Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim, Marcinem Mellerem i Magdaleną Kulus

  • Dodano: 2022-06-03 06:30, aktualizacja: 2022-06-03 11:45

Gliwicka biblioteka zaprasza na spotkanie z pisarzem, który sam siebie określa mianem kryminalisty, czyli twórcą kryminałów.

Spotkania autorskie

Alek Rogoziński, bo o nim mowa, zadebiutował w 2015 roku książką "Ukochany z piekła rodem”. Książka zajęła pierwsze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych  EMPIK. Kolejne dwie publikacje: „Jak Cię zabić kochanie?” i „Do trzech razy śmierć” były nominowane w plebiscycie „Książka roku” portalu Lubimy Czytać. Jesienią 2019 roku powieść „Raz, dwa, trzy, giniesz ty!” doczekała się inscenizacji na deskach Teatru Druga Strefa, a w tym roku sprzedano prawa do ekranizacji książki „Skradziony klejnot”. Jego książki rozeszły się w łącznym nakładzie ponad 650 tysięcy egzemplarzy. Czytelnicy cenią go za nietuzinkową akcję, inteligentny humor i niebanalnych bohaterów. Okazja do spotkania z Alkiem Rogozińskim nadarzy się już w czerwcu podczas kolejnej edycji Skupu Kultury.

Rozmowę poprowadzi Marta Bajor.

  • Ruiny Teatru Viktoria, Aleja Przyjaźni 18
  • SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARCINEM MELLEREM
  • 12 czerwca 2022 r., godz. 14.00

Zaprasza się na spotkanie z Marcinem Mellerem, jednym z najbardziej uznanych polskich dziennikarzy, wieloletnim redaktorem naczelnym "Playboya" i reporterem "Polityki", gospodarzem Drugiego Śniadania Mistrzów w TVN24. Razem z żoną Anną Dziewit-Meller napisał bestsellerowe Gaumardżos! Opowieści z Gruzji (2011, nowe rozszerzone wydanie ukazało się nakładem W.A.B. w 2018). Autor zbioru reportaży Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe (2013) oraz zbiorów felietonów Sprzedawca arbuzów (2016) i Nietoperz i suszone cytryny (2019). 
1 czerwca ukazuje się jego debiut powieściowy "Czerwona ziemia" - trzymająca w napięciu aż do ostatniej strony historia sensacyjno-przygodowa o ojcu, który próbuje odkupić swoje winy wobec syna; opowieść o wielkiej miłości, tęsknocie i Afryce. Z autorem o tej książce i nie tylko porozmawia Kasia Kowińska.

  • Ruiny Teatru Viktoria, Aleja Przyjaźni 18
  • SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAGDALENĄ KULUS
  • 12 czerwca 2022 r., godz. 12.00

Fundacja W TO MI GRAJ i Teatr Lufcik na Korbkę zapraszają na inaugurację projektu "K jak książka w Kawce. Gliwickie inspiracje literackie”, podczas którego do końca roku będzie można wziąć udział w wydarzeniach odbywających się w Księgarni KAWKA (ul. Siemińskiego 11). A z Lufcikiem – wiadomo! Będzie teatralnie, muzycznie, cyrkowo, a do tego literacko. Dzięki połączonym siłom Lufcika i Skupu Kultury 12 czerwca o  godzinie 12:00 odbędzie się spotkanie autorskie dla dzieci, dorosłych i pedagogów z Panią Magdaleną Kulus, autorką książek o kocie Cykorze, psiaku Raptusie, a także o doświadczeniach osoby z niepełnosprawnością.
Spotkanie poprowadzi Olga Kukuła.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim, Marcinem Mellerem i Magdaleną Kulus / fot. MBP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również