Wiadomości z Gliwic

Spotkanie autorskie z Filipem Springerem. Gliwicka biblioteka zaprasza!

  • Dodano: 2023-03-16 06:30, aktualizacja: 2023-03-15 20:49

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza na spotkanie autorskie z Filipem Springerem, pisarzem i fotografem, wokół jego najnowszej książki „Mein Gott, jak pięknie”.

Przyjdź na spotkanie z autorem

Jak pisze wydawca: Napisana z rozmachem książka Filipa Springera to na poły dokumentalna, na poły fabularyzowana opowieść, której głównym bohaterem jest pejzaż. Przemierzając rowerem tereny wschodnich prowincji Prus, nazwanych później Ziemiami Odzyskanymi, autor podąża śladami ludzi, którzy - ogarnięci wizją postępu - włączyli się w rewolucję przemysłową, stopniowo przekształcając otaczający ich świat.

Filip Springer - pisarz i fotograf. Autor wielu cykli reporterskich oraz książek, m.in. „Miedzianka. Historia znikania”, „Wanna z kolumnadą”, „13 pięter”, „Miasto Archipelag”, „Źle urodzone”. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury, Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego i Miasta Stołecznego Warszawy. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w Polsce. Jego książki tłumaczone są na chiński, angielski, niemiecki, rosyjski, czeski i węgierski. Współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie, współtwórca festiwalu literackiego MiedziankaFest i Szkoły Ekopoetyki. W marcu 2023 roku w wydawnictwie Karakter ukaże się jego najnowsza książka „Mein Gott, jak pięknie”.

  • Spotkanie prowadzi Paulina Stolecka.
  • Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17
  • FILIP SPRINGER – SPOTKANIE AUTORSKIE
  • 27 marca 2023 r., godz. 18.00
Spotkanie autorskie z Filipem Springerem. Gliwicka biblioteka zaprasza! / fot. MBP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również