Wiadomości z Gliwic

Sprawcą sobotniej katastrofy może być 67-latek z Cieszyna. Mężczyzna został zatrzymany

  • Dodano: 2020-08-25 09:30

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach złożyła wniosek o aresztowanie 67-latka z Cieszyna, który mógł przyczynić się do sobotniej katastrofy na DK-88, w wyniku której śmierć poniosło 9 osób. 

Mężczyzna kierujący samochodem marki volkswagen został dziś rano przesłuchany w gliwickiej prokuraturze, gdzie przedstawiono mu zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy, w wyniku której śmierć poniosło 9 osób, a kolejnych siedem odniosło obrażenia. Grozi mu za to od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. 

Mężczyzna ten nie potrafił odnieść się do przedstawionego mu zarzutu, stwierdził, że nie widział jadącego z naprzeciwka pojazdu, nie pamięta samego przebiegu zdarzenia, pamięta tylko huk i nie wie jak do tego zdarzenia doszło – mówi Karina Spruś z gliwickiej prokuratury - Ze wstępnych ustaleń wynika, że podejrzany podjął manewr wyprzedzania poprzedzającego go pojazdu. Nie zauważył jadącego z naprzeciwka traffica. Obaj podjęli manewry obronne, wskutek czego kierujący busem zjechał na pobocze, bus przewrócił się, a następnie sunąc po jezdni zderzył się z jadącym z naprzeciwka autobusem – dodaje. 

Jak poinformowała podczas konferencji prasowej Karina Spruś, do aresztowania kierowcy przyczyniły się także zeznania rannego kierowcy autokaru. 

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w sobotę 22 sierpnia około godziny 22:30 na gliwickim odcinku DK-88. Pierwsi na miejsce przybyli strażacy:

Już w momencie dojazdu na miejsce zdarzenia jeden zastęp zatrzymał się przy samochodzie volkswagen. To była odległość około 300 metrów - mówił podczas konferencji prasowej Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej Roman Klecha – pozostałe pojechały na miejsce gdzie doszło do zderzenia. Kierowca autokaru był zakleszczony – relacjonował komendant – pozostali pasażerowie byli na zewnątrz. Prowadziliśmy również działania ratownicze przy samochodzie renault – tam został odcięty dach i nastąpiła próba ewakuacji poszkodowanych. W międzyczasie dojechały zespoły ratownictwa medycznego i koordynator medycznych działań ratunkowych stwierdził zgon wszystkich osób jadących busem. 

Jak informuje gliwicka prokuratura, dalsze czynności w tej sprawie będą prowadzone w ciągu następnych kilku dni. Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok ofiar wypadku, przesłuchani zostaną kolejni świadkowie. Wymagana też będzie ekspertyza biegłych. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również