Wiadomości z Gliwic

Stacja Artystyczna Rynek zaprasza na wystawę pt. "KOLOR to tworzywo"

  • Dodano: 2021-09-14 06:30, aktualizacja: 2021-09-13 21:24

Stacja Artystyczna Rynek zaprasza na wystawę twórczości Moniki Krasoń pt. "KOLOR to tworzywo".

KOLOR to tworzywo | Wystawa twórczości Moniki Krasoń

17 września - 15 października 2021

Stacja Artystyczna Rynek, Rynek 4-5 (I piętro), Gliwice

Kolor jest istotą wystawy „Kolor to tworzywo". Obiekty, obrazy, chusty, ubrania są jedynie medium, do rozprzestrzeniania się albo ekspansji - koloru. Kolor jako medium, jako tworzywo, jako punkt wyjścia a nie tylko „cecha" obrazu. Na wystawie malarstwo będzie obecne na obrazach, chustach, ubraniach. Przenikanie mediów i dyscyplin artystycznych będzie częścią tej wystawy.

Wernisaż wystawy odbędzie się 17 września o godz. 19:00. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie performance tancerzy z Gliwickiego Teatru Tańca. Będzie to wydarzenie na styku malarstwa, mody i tańca. Dodatkowo 21 września o godz. 11:00 zapraszamy na oprowadzanie autorskie Moniki Krasoń po wystawie. Udział w wydarzeniu jest darmowy. Natomiast 27 września zapraszamy przed ekrany komputerów na malarskie warsztaty online z udziałem artystki. Film zostanie udostępniony na profilu FB Stacji Artystycznej Rynek. Premiera o godz. 19:00.

O artystce:

Monika Krasoń, Gliwiczanka, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego w roku 2020, założycielka autorskiej galerii „Barwna" w Gliwicach (2019), ukończyła ASP w Katowicach (2016). Dyplom malarsko - graficzny „Twarz" zrealizowany w Pracowni Prof. Cieślika oraz Pracowni Wklęsłodruku Prof. Jana Szmatlocha został wyróżniony medalem.

W 2014/2015 studiowała na Ecole Superieure Beaux Art de Grenoble 2015 w ramach stypendium Erasmus +. W 2014 - tym studiowała na ASP w Warszawie w ramach Programu MOST, m.in. w Pracowni Działań Malarskich Prof. Leona Tarasewicza.

Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Londynie, Katowicach, Wrocławiu czy w Gliwicach. W swoich pracach inspiruje się muzyką, w tym jazzową, improwizacją, naturą oraz portretem, który jest dla niej pretekstem do eksperymentów z formą . Ważny jest dla niej kolor oraz ślad jako podstawowe narzędzia ekspresji. Inspiracją jest dla niej natura oraz malarstwo.

Stacja Artystyczna Rynek zaprasza na wystawę pt. "KOLOR to tworzywo" / fot. Stacja Artystyczna Rynek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również