Wiadomości z Gliwic

Sukces gliwiczanek na Mistrzostwach Świata Pole Sport!

• Dodano: 2022-11-16 06:15, aktualizacja: 2022-11-15 20:28

Są Mistrzyniami Polski oraz finalistkami telewizyjnego programu "Mam Talent". Mimo sukcesów nie spoczęły jednak na laurach. Gliwiczanki – Aleksandra Bednarz i Alicja Jaruk – mają za sobą udany start w tegorocznych Mistrzostwach Świata Pole Sport w Szwajcarii, w których Polska drużynowo uplasowała się na III miejscu.

Duży sukces mieszkanek Gliwic!

Pole sport – w Polsce nazywany potocznie „pole dance” – to dyscyplina sportu łącząca taniec, gimnastykę i akrobatykę z wykorzystaniem pionowego metalowego drążka, tzw. „rury”.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w tej konkurencji (World Pole & Aerial Sports Championships 2022) odbyły się w dniach 27-30 października w szwajcarskiej Lozannie. W zawodach – solo lub w duetach – rywalizowało niemal 400 zawodników i zawodniczek z całego świata.

Wśród nich były także reprezentantki z naszego miasta, na co dzień trenujące w gliwickim studiu „Fit Wizja”. Ich ciężka praca i intensywne treningi się opłaciły. 41-letnia Aleksandra Bednarz wywalczyła bowiem 5. miejsce na świecie. Z kolei 17-letnia Alicja Jaruk zajęła miejsce 11.

Gliwiczanki nie zwalniają jednak tempa i już teraz przygotowują się do Mistrzostw Polski Pole & Aerial 2023, które odbędą się w marcu przyszłego roku w katowickim Spodku. Polska będzie też gospodarzem przyszłorocznych Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie. Zatem okazji do kibicowania na żywo z pewnością nie zabraknie.