Wiadomości z Gliwic

Święto komiksu w Gliwicach. Dołącz do Górnośląskiej Imprezy Komiksowej

  • Dodano: 2022-09-28 07:15, aktualizacja: 2022-09-27 21:30

GIK czyli Górnośląska Impreza Komiksowa to długo wyczekiwana pierwsza edycja święta komiksu na Śląsku. Festiwal zgromadzi twórców, wydawców, badaczy i miłośników komiksów. Edycja 2022 odbędzie się w przestrzeni Klubu Studenckiego "Mrowisko" w Gliwicach, a wystawa towarzysząca imprezie w Stacji Artystycznej Rynek.

Targi komiksu

W ramach GIK odbędą się targi komiksów, na których spodziewa się obecności wydawców oraz twórców niezależnych. Swoje stoiska zapowiedzieli między innymi: Mandioca, Timof, Hanami i Kaboom. Planeta Komiksów I Kultura Gniewu, Wydawnictwo 23 oraz autorzy: Marta Falkowska, Asia Wardzyńska, Rafał Szłapa, Łukasz Godlewski, Otto  Ich, Tomasz Nguyen, Mikołaj Stryczyński.

Autografy

Podczas festiwalu będzie można zdobyć autografy ulubionych twórców. Z niektórymi spotkacie się na stoiskach wydawców, a z innymi w specjalnej strefie.

Spotkania autorskie i panele tematyczne

Na głównej scenie będą się odbywać spotkania z autorami komiksów i książek. W programie między innymi spotkanie z Katarzyną Wittersheim,  Adamem Ruskiem, Rafałem Szłapą, Łukaszem Godlewskim, Unką Odyą, Krzysztofem Owedykiem.

Wystawa

W galerii Stacja Artystyczna Rynek 1 października o godzinie 18:30 odbędzie się wernisaż łączonej wystawy dwóch świetnych twórców polskiej sceny komiksowej: Wojciecha Stefańca i Przemysława Truścińskiego.
Podczas wernisażu w galerii odbędzie się spotkanie z twórcami i oprowadzanie autorskie po wystawie.

Konsultacje artystyczne

Wyjątkowe konsultacje 1:1 z twórcami. Możesz pokazać swoje komiksy, scenariusze, liternictwo wybranemu twórcy i omówić z nim swoje prace, możesz przegadać swoje pomysły. Na konsultacje obowiązują zapisy.

Warsztaty komiksowe

Spotkania warsztatowe z twórcami komiksów mogą mieć różną tematykę – od projektowania i tworzenia postaci, przez pisanie scenariuszy, po przygotowywanie propozycji komiksowej dla wydawcy. Na warsztaty obowiązują zapisy: gikimprezakomiksowa@gmail.com.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Święto komiksu w Gliwicach. Dołącz do Górnośląskiej Imprezy Komiksowej / fot. org.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również