Wiadomości z Gliwic

Syn znęcał się nad niepełnosprawną matką

  • Dodano: 2019-08-20 10:45

Knurowscy policjanci przeprowadzili dochodzenie, które wykazało niezbicie, że jeden z mieszkańców gminy Pilchowice, zajmujący lokal ze swoją niepełnosprawną matką, od dłuższego czasu znęca się nad kobietą psychicznie. Po analizie dowodów prokurator podjął szybką decyzję o adekwatnych środkach zapobiegawczych. Dzięki jego wnioskowi i po zapoznaniu się z materiałem dowodowym sąd zdecydował o odseparowaniu niebezpiecznego człowieka od ofiary.

19 sierpnia Sąd Rejonowy w Gliwicach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 42-letniego mieszkańca Pilchowic. Mający problem z alkoholem mężczyzna nie raz dawał się we znaki mieszkającej z nim 62-letniej niepełnosprawnej matce.

Dzielnicowy z tego rejonu miał podejrzenia, że w domu źle się dzieje

Ofiara jednak, jak często bywa w takich przypadkach, długo chroniła swego oprawcę, nie składała wniosku o ściganie. Mimo to funkcjonariusz monitorował sytuację, założył rodzinie tzw. niebieską kartę. Jak ustalił, 42-latek był nieobliczalny, gdy znalazł się pod wpływem alkoholu. Teraz rzucił się na matkę z siekierą i porąbał drzwi do pomieszczenia, w którym kobieta się ukryła.

Interwencja policji oraz środki zapobiegawcze zastosowane przez prokuraturę i sąd tymczasowo odseparowały sprawcę od ofiary. Kolejnym etapem będzie rozprawa przed sądem, na której zeznawać będą świadkowie. Wyrodny syn może trafić za kraty nawet na 8 lat.

Postępowanie prowadzi Wydział Kryminalny Komisariatu Policji w Knurowie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.