Wiadomości z Gliwic

Szachowa drużyna z Gliwic awansowała do Ekstraligi

  • Dodano: 2021-09-24 09:30

W Szklarskiej Porębie zakończyły się pierwszoligowe Drużynowe Mistrzostwa Polski 2021. Stawką rozgrywek był awans do najwyższej szachowej klasy rozgrywkowej. Bezapelacyjnym zwycięzcą zawodów okazała się drużyna z Gliwic!  

Zawodnicy Akademii Szachowej ChessGrow Gliwice (Polacy Anna i Tomasz Warakomscy oraz Jacek Tomczak, Litwin Tomas Laurusas, Łotysz Toms Kantans i Holender Maurice Schippers) wygrali wszystkie dziewięć rund i nie pozostawili rywalom złudzeń. W pięknym stylu wywalczyli awans do szachowej Ekstraligi, w której wystąpią już w przyszłym roku.

Oprócz kompletu punktów w tabeli, gliwiccy szachiści zdobyli także indywidualne wyróżnienia, bowiem zwycięstwa na swoich szachownicach odnieśli Toms Kantans, Maurice Schippers oraz kapitan drużyny, Tomasz Warakomski. Z kolei Jacek Tomczak był drugi na swojej szachownicy.

Bezpłatne pokazy szachowe

Klub Akademia Szachowa Gliwice przygotował również propozycję dla gliwiczan, bowiem już od października do końca listopada mieszkańcy Gliwic będą mieli okazję wziąć udział w bezpłatnych pokazowych zajęciach szachowych organizowanych w piątki w miejskich bibliotekach.

Zajęcia będą skierowane przede wszystkim dla dzieci. Najmłodsi będą mieli okazję nauczyć się zasad królewskiej gry, a ci znający zasady – podnieść swoje umiejętności. Zajęcia mają odbywać się piątki w godz. 17.00–17.45 (grupa początkująca), 18.00–18.45 (grupa zaawansowana), w Bibliotece Centralnej oraz Biblioforum także w godz. 19.00– 19.45 (grupa dorosłych). Liczba miejsc ograniczona, na zajęcia obowiązują zapisy! Szczegóły na www.biblioteka.gliwice.pl.

Terminarz zajęć:

  • 1 października – Biblioteka Centralna,
  • 8 października – Biblioforum,
  • 15 października – Filia nr 30 (Łąbędy),
  • 22 października10 – Filia nr 21 (os. Kopernika),
  • 29 października – Filia nr 5 (Sikornik),
  • 5 listopada – Filia nr 16 (Sośnica),
  • 9 listopada – Filia nr 20,
  • 26 listopada – Filia nr 15 (Trynek).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również