Wiadomości z Gliwic

Szermierze Piasta Gliwice zdobyli 3 z 4 złotych medali na Mistrzostwach Polski Juniorów!

  • Dodano: 2024-03-07 08:45, aktualizacja: 2024-03-07 09:06

Sekcja szermiercza Piasta Gliwice uświetniła sukcesy swoich reprezentantów na ostatnich Mistrzostwach Polski juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn w Śremie, podczas których zawodnicy i zawodniczki klubu wywalczyli aż 3 z 4 możliwych złotych medali. W spotkaniu z nimi, które odbyło się 5 marca, uczestniczyli prezydent Gliwic Adam Neumann wraz ze swoim zastępcą Mariuszem Śpiewokiem. Wręczyli oni listy gratulacyjne najlepszym szpadzistom i szpadzistkom oraz ich trenerom.

Tradycja przepisem na zwycięstwo

– Piast Gliwice to klub z wielkimi tradycjami, a jedną z jego najważniejszych i najstarszych sekcji jest sekcja szermiercza. Pamiętamy o wielkich nazwiskach z Egonem Franke na czele. Bardzo się cieszę, że grono trenerów i działaczy podtrzymuje tę tradycję i pracuje z młodzieżą, która odwdzięcza się intensywnymi treningami oraz sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej. Te medale i tytuły, które zdobywacie rozsławiają nasze miasto i za to serdecznie dziękuję. Jesteście dumą Gliwic – mówił prezydent Gliwic Adam Neumann.

Laureaci

Podczas spotkania listy gratulacyjne otrzymali szpadziści: Mikołaj Wesołowski (złoto indywidualnie i drużynowo), Oliwia Janeczek (srebro indywidualnie, złoto drużynowo), Magda Ratyna (brąz indywidualnie, złoto drużynowo), Paulina Ostrowska (złoto drużynowo), Emilia Korkus (złoto drużynowo), Wojciech Rzyczniak (złoto drużynowo), Paweł Klytta (złoto drużynowo) oraz Błażej Kurowski (złoto drużynowo). Wśród wyróżnionych trenerów znaleźli się: fechmistrz Maciej Chudzikiewicz, fechmistrz Marek Julczewski, Piotr Markowicz oraz Wojciech Kozioł.

W ostatnim czasie reprezentanci Piasta doskonale poradzili sobie także na Mistrzostwach Europy kadetów i juniorów w szermierce, podczas których Oliwia Janeczek i Magda Ratyna już po raz drugi wywalczyły tytuły wicemistrzyń. Dodatkowo Janeczek zajęła 5. miejsce w turnieju indywidualnym. Na 5. miejscu uplasowała się również męska reprezentacja Polski, w której barwy Piasta reprezentował Seweryn Gusta. 

Dumny trener

Zadowolenia z wyników swoich podopiecznych nie krył fechmistrz Piasta Gliwice, Maciej Chudzikiewicz.

-Osiągnęliśmy wspaniały sukces na Mistrzostwach Polski – na 4 medale, które można zdobyć w szermierce zdobyliśmy 3 złote. Oprócz tego jeden srebrny i jeden brązowy. To jest nieprawdopodobne osiągnięcie. Nasi wspaniali zawodnicy wystartowali także na Mistrzostwach Europy, w których dwie zawodniczki zdobyły tytuły wicemistrzyń Europy. Przed nami Mistrzostwa Świata. Myślę, że po nich znów się spotkamy, aby świętować kolejne medale – podsumował Chudzikiewicz. 

Wszystkim szpadzistom i szpadzistkom oraz ich trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych spektakularnych sukcesów! 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również