Wiadomości z Gliwic

Szkoły czekają już na uczniów

  • Dodano: 2018-08-23 10:30

Do końca wakacji wiele sal w gliwickich szkołach i placówkach oświatowych wzbogaci się o nowe meble, urządzenia czy pomoce dydaktyczne. Miasto doposażyło m.in. pracownie chemiczne i fizyczne. W wielu placówkach zawisły nowe tablice interaktywne.

Jak co roku w okresie wakacyjnym w gliwickich szkołach trwają mniejsze lub większe prace remontowe. To jednak nie wszystkie działania, jakie podejmuje miasto, żeby uczniowie spędzali czas w komfortowych warunkach i lepiej się im uczyło.

Oprócz nowych ławek, szafek czy przyjaznych dla mniejszych dzieci dywanów i wykładzin, w szkolnych salach lekcyjnych przybyło tablic interaktywnych i sprzętu multimedialnego. To pomoce najchętniej wykorzystywane przez nauczycieli podczas zajęć. Potrafią przykuć uwagę uczniów i ich zainteresować, a wiedza przekazywana za ich pośrednictwem trafia bardziej do młodych ludzi. W niezbędne pomoce dydaktyczne doposażone są również pracownie szkolne, najczęściej chemiczne, fizyczne czy biologiczne. W Szkole Podstawowej nr 28 do listy najpotrzebniejszych pomocy dodano jeszcze przedmioty, które będą wykorzystywane na lekcjach języka polskiego oraz obcego.

W niektórych placówkach modernizowane są również pracownie informatyczne. Z nowo wyposażonych stanowisk komputerowych będą mogli korzystać uczniowie ponad 10 szkół, w tym między innymi Zespołu Szkół Łączności, V LO, ZSO nr 2 czy Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych. Część doposażeń związana jest z podstawą programową i wytycznymi związanymi z egzaminami.

"W dzisiejszych czasach bardzo nieefektywnie jest uczyć zawodu informatyka czy elektryka bez odpowiedniego sprzętu. Staramy się, by pracownie w szkołach były tak pomyślane, żeby podczas zajęć każdy miał swoje stanowisko i mógł pracować indywidualnie" – podkreśla Mariusz Kucharz, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Wśród doposażonych pomieszczeń znalazły się również zaplecza sportowe. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12 poza sprzętem audiowizualnym w salach dydaktycznych, pojawi się również nowe wyposażenie sportowe w siłowni. W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Partyzantów 25 powstaje plac zabaw, a wraz z nim zostanie zmodernizowany teren rekreacyjno-wypoczynkowy dla uczniów, który wzbogaci się o sztuczną nawierzchnię. Natomiast plac zabaw na terenie SP nr 9 powiększono o piaskownicę.

Wśród nowego sprzętu do wybranych szkół trafiło również wyposażenie kuchenne. Znajdziemy je w 8 placówkach na różnym szczeblu edukacyjnym – od przedszkoli, przez szkoły podstawowe, aż po szkoły średnie.

W sumie na doposażenia gliwickich szkół przed nowym rokiem szkolnym przeznaczono prawie 2 miliony złotych, które pochodzą z miejskiego budżetu.


Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.