Wiadomości z Gliwic

Szpadzistka Piasta Gliwice najlepsza w Pucharze Europy

• Dodano: 2023-02-15 07:15, aktualizacja: 2023-02-14 22:45

Kolejny sukces gliwickich szermierzy. Zawodniczka Piasta Gliwice – Oliwia Janeczek – stanęła na podium IX międzynarodowego turnieju Pucharu Europy Kadetów w szpadzie „Trofeum Smoka Wawelskiego”. W miniony weekend, 11–12 lutego, w Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy w Krakowie rywalizowało 446 szpadzistów i szpadzistek z 30 krajów świata.

Sukces gliwiczanki

Puchar Europy Kadetów to najważniejsze w tej kategorii wiekowej cykliczne wydarzenie na naszym kontynencie. Jego organizatorem jest działający od 1910 roku Krakowski Klub Szermierzy. Ze względu na rangę imprezy, prawo startu – w przeciwieństwie do Mistrzostw Europy – mają nie tylko ekipy ze Starego Kontynentu. Ze względu na dużą liczbę startujących zawody zaczynają się już o godz. 9.00 a kończą ok. godz. 19.00.

W tym roku najlepsza wśród zawodniczek okazała się szpadzistka Piasta Gliwice – Oliwia Janeczek. Podopieczna Piotra Markowicza to aktualna mistrzyni Polski w tej kategorii wiekowej. W październiku ubiegłego roku zajęła ósme miejsce w zawodach Pucharu Europy U-17.

W formie była także druga z reprezentantek Piasta – Marysia Szczurowska, która stanęła na 17. miejscu podium. Pozostałe zawodniczki gliwickiego klubu zajęły odpowiednio:  Magda Ratyna – 27. miejsce, Paulina Ostrowska – 28. miejsce, Weronika Kozdęba – 39. miejsce,  Wiktoria Jędrzejec – 105. miejsce, Kamila Gusta – 125. miejsce i Michalina Szymczyk – 126. miejsce.

Wśród chłopców najwyżej z zawodników Piasta Gliwice dotarł Błażej Kurowski, który zakończył turniej na 46. lokacie.