Wiadomości z Gliwic

Sztuka wyjdzie na ulice miasta

  • Dodano: 2022-06-30 07:00, aktualizacja: 2022-06-29 22:24

Wraca lubiany przez widzów Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy "Ulicznicy". W każdą sobotę lipca będzie można zobaczyć spektakle teatralne najciekawszych artystów ulicznych z Polski i zagranicy.

Improwizowany spektakl wędrowny

Ulicznicy rozpoczną się 2 lipca o godz. 16.00 w parku Chopina spektaklem dla dzieci "Przygody Wieśka i Cześka cz. II – Jak Czesiek i Wiesiek znaleźli apetyt" w wykonaniu Teatru Delikates. Drugie przedstawienie (godz. 18.00) to będzie "DROM – ścieżkami Romów” Teatru Migro. Romowie, Cyganie, Kalderasze, Lowarzy, Polska Roma, Bergitka Roma – kultura romska jest bardzo zróżnicowana i ciekawa. Spektakl będzie poetycko-filozoficzną opowieścią o historii Romów, w której oś narracyjną będzie stanowić muzyka.

W kolejną sobotę, 9 lipca, z przedstawieniem dla dzieci "Wielkie Sprzątanie z Panem Pedro i Sisi” wystąpi Hapijama Fun Art. Początek o godz. 16.00 w parku Chopina. Na godz. 18.00 zaprasza się na Rynek. Warto przyjść punktualnie, bo katalońska grupa Kamchatka przygotowała improwizowany spektakl wędrowny. Publiczność będzie podążać za artystami – w nieznane! Osiem postaci, każda dźwigająca swoją walizkę – kim są? Jaką rolę w przedstawieniu odegra publiczność? O tym widzowie przekonają się podczas wyjątkowego spotkania z grupą teatralną z Barcelony.

Pełny program wydarzenia jest dostępny na stronie ulicznicy.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również