Wiadomości z Gliwic

Szukasz informacji o Centrum Kultury Victoria? Sprawdź jego BIP!

  • Dodano: 2021-12-31 08:00, aktualizacja: 2021-12-31 08:14

Działa już elektroniczny Biuletyn Informacji Publicznej nowej gliwickiej instytucji kulturalnej – Centrum Kultury Victoria.

Zainteresowani znajdą tam m.in. dane na temat statusu prawnego podmiotu, jego organizacji, kompetencji, posiadanego majątku czy zasad funkcjonowania.

Pod adresem ckv.bip.gliwice.eu – w zakładce MENU "Ogłoszenia o naborach" – umieszczane są także wszystkie bieżące nabory do C.K. Victoria.

Centrum Kultury Victoria oficjalnie rozpoczęło działalność 1 grudnia 2021 roku. Jej ramy wyznacza zarówno statut przyjęty przez Radę Miasta Gliwice, jak i koncepcja programowa instytucji opracowana przez dyrektora Pawła Cieplińskiego. Zgodnie z nią C.K. Victoria będzie odpowiadać za tworzenie miejskiego kalendarza wydarzeń – koncertów, wystaw, festiwali, edukacji kulturalnej.

Do współpracy zostaną zaproszeni organizatorzy imprez, które mają już swoją stałą publiczność, ale ważnym założeniem Victorii jest też zrobienie miejsca dla nowych organizatorów i nowych inicjatyw. Nowa instytucja ma za zadanie stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń i pomysłów między sektorem publicznym, prywatnym i organizacjami pozarządowymi. Zgodnie z koncepcją programową będzie więc możliwe na przykład organizowanie rezydencji artystycznych i projektów badawczych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również