Wiadomości z Gliwic

Tajniki kaligrafii zawitają po raz kolejny w Gliwicach

  • Dodano: 2024-05-29 13:15

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach ponownie zaprasza do „Fabryki języka”, tym razem otwierając przed czytelnikami arcyciekawy świat kaligrafii. Chcecie wiedzieć, jak posługiwać się narzędziami pisarskimi, poznać zasady budowy liter albo nauczyć się unikać błędów? Koniecznie zajrzyjcie na warsztaty „Słowem pisane”, które odbędą się 5 czerwca.

Zaczną od podstaw

Podczas zajęć uczestnicy poznają m.in. historyczne kroje pisma i okoliczności ich powstania. Nauczą się, jak posługiwać się narzędziami pisarskimi, przede wszystkim stalówką. Poznają ważne w paleografii pojęcia. Będą czerpać z licznych inspiracji literackich, a czasem nawet łączyć kaligrafię z innymi sztukami plastycznymi.

Kaligrafka z doświadczeniem

Warsztaty poprowadzi Marianna Siedlaczek – z wykształcenia germanistka, absolwentka studiów podyplomowych w zakresie przygotowania psychologiczno-pedagogicznego oraz kształcenia wczesnoszkolnego z wychowaniem przedszkolnym. Pasjonatka pięknych liter, z kaligrafią związana od 7 lat. Prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie całego kraju. Z początkiem 2023 roku założyła pracownię kaligrafii „wykwintne.litery”, w której tworzy i realizuje kreatywne projekty.

Zajęcia rozpoczną się o godz. 17.00 w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17) i odbędą się w ramach „Fabryki języka” – projektu dofinansowanego z programu „Ojczysty dodaj do ulubionych – 2024” Narodowego Centrum Kultury. Przeznaczone są dla osób dorosłych – zarówno początkujących, jak i posiadających już doświadczenie kaligraficzne. Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zapewni wszystkie niezbędne materiały.

Tajniki kaligrafii zawitają po raz kolejny w Gliwicach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również