Wiadomości z Gliwic

Tak będzie świętować wojsko

  • Dodano: 2018-08-13 13:15

Z okazji Święta Wojska Polskiego gliwicki garnizon przygotowuje coś specjalnego - 14 sierpnia zaplanowano pokaz sprzętu wojskowego i uroczystą defiladę. W ten sposób wojskowi upamiętnią zwycięską Bitwę Warszawską z 1920 roku.

Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przypada 15 sierpnia, ale gliwiccy żołnierze zapraszają mieszkańców do wspólnego świętowania już we wtorek 14 sierpnia. O godz. 17.00 na pl. Krakowskim rozpocznie się pokaz wojskowego sprzętu, w tym wozów bojowych. O godz. 19.30 w kościele garnizonowym pw. św. Barbary (ul. św. Barbary 2) rozpocznie się msza święta w intencji armii.

Po liturgii, około godz. 20.15, uczestnicy przemaszerują ulicą Wyszyńskiego na pl. Piłsudskiego. Tam odbędzie się apel pamięci oręża polskiego i salwa honorowa. Zostaną także złożone wieńce i wiązanki pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Po zakończonych uroczystościach, około godz. 21.00, zaplanowano bardzo widowiskową defiladę pododdziałów jednostek wojskowych na czołgach, pojazdach ciężarowych i pojazdach wojsk specjalnych. Przegląd wojsk rozpocznie się na pl. Krakowskim, następnie uczestnicy przejadą do jednostki wojskowej przy ul. Andersa. Na trasie pojazdów bojowych są ulice Strzody, Wyszyńskiego, Orlickiego oraz Wyspiańskiego. W czasie przemarszu i defilady kierowcy powinni liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.