Wiadomości z Gliwic

Teraz remont, później komfortowa jazda. Dziś start przebudowy Okulickiego i Kozielskiej

  • Dodano: 2024-01-22 13:30

Dla poprawy i upłynnienia ruchu w poniedziałek, 22 stycznia rozpocznie się przebudowa w rejonie skrzyżowania ulic Okulickiego i Kozielskiej. Na czas prac, których finisz zaplanowano na II kwartał roku, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Zmiany na gliwickim skrzyżowaniu

Roboty prowadzone będą w dwóch etapach. W pierwszym, na odcinku ul. Okulickiego między ul. Władysława Andersa a Kozielską (rejon skrzyżowania z ul. Kozielską), zbudowany zostanie chodnik, a jezdnia częściowo poszerzona. Na czas prac, kierowcy muszą liczyć się z zawężeniem jezdni w tym miejscu. 

W drugim etapie – przed skrzyżowaniem ulic Okulickiego i Kozielskiej – ruch dla kierowców jadących od strony alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego (DK88) w kierunku ul. Kozielskiej zostanie zawężony do dwóch pasów. Nie będzie możliwości skrętu w lewo z u. Okulickiego w Kozielską. Przejazd będzie odbywał się tylko na wprost lub w prawo, w kierunku ronda im. Władysława Andersa.

Po zakończeniu prac dla kierowców poruszających się ul. Okulickiego od strony DK88 powstaną trzy osobne pasy ruchu: do jazdy na wprost, w lewo i dla podróżujących w prawo.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również