Wiadomości z Gliwic

Tragedia w Gliwicach! 79-latek został śmiertelnie potrącony na przejściu dla pieszych

  • Dodano: 2022-01-03 14:00

Dziś rano doszło do tragicznego wypadku w ciągu ulicy Toszeckiej w Gliwicach. 43-latek jadąc w kierunku Pyskowic śmiertelnie potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 79-letniego mężczyznę.

Śmiertelne potrącenie w ciągu ul. Toszeckiej

W poniedziałek 3 stycznia 2022 w Gliwicach wydarzył się tragiczny wypadek. Około godziny 7:25 na oznakowanym przejściu dla pieszych w ciągu ulicy Toszeckiej doszło do śmiertelnego potrącenia. Poszkodowany mężczyzna miał 79 lat.

Sprawcą wypadku jest 43-letni kierowca samochodu osobowego marki Audi. Do zdarzenia doszło kiedy jechał ulicą Toszecką w Kierunku Pyskowic.

– Poszkodowany w stanie nieprzytomnym trafił do szpitala. Niestety, jego życia nie udało się uratować – poinformował podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Wypadek w ciągu ulicy Toszeckiej

Służby zostały powiadomione o tym zdarzeniu przez sprawcę wypadku, który zadzwonił na numer alarmowy 112. Jak wykazało przeprowadzone badanie mężczyzna był trzeźwy. Na miejsce, oprócz służb ratunkowych i Policji, przybył prokurator oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. 

Przyczyny wypadku na ten moment nie są znane. Wszczęto postępowanie przygotowawcze, aby je ustalić.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również