Wiadomości z Gliwic

Transport do punktów szczepień

  • Dodano: 2021-01-26 07:00, aktualizacja: 2021-01-25 19:53

Zgodnie z decyzją Wojewody Śląskiego Miasto Gliwice zorganizuje transport do punktów szczepień dla seniorów 70+ oraz osób z niepełnosprawnościami.

Osoby, które chcą skorzystać w tym zakresie ze wsparcia miasta i mają wyznaczony termin szczepienia przeciwko Covid-19, mogą zgłaszać się za pomocą specjalnie uruchomionego w Centrum Ratownictwa Gliwice punktu zgłoszeń.

Jednostka nie odpowiada za wyznaczanie terminu i miejsca szczepienia, a  jedynie zapewnia obsługę zgłoszeń związanych z organizacją transportu przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach.
 
Z transportu do punktu szczepień mogą skorzystać mieszkańcy Gliwic, którzy posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie R lub N albo, odpowiednio, I grupę z wymienionymi schorzeniami, a także osoby powyżej 70. roku życia – mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu.  Punkt zgłoszeń obsługiwany jest przez pracowników CRG od poniedziałku do piątku (w godz. 8.00–16.00) pod numerem 32/301 97 35.

Za organizację transportu odpowiedzialny jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach. Po otrzymaniu zgłoszenia z CRG pracownik OPS będzie kontaktował się z osobą potrzebującą wsparcia dzień przed szczepieniem, w celu przypomnienia o terminie i uzgodnienia godziny transportu.
 
Aktualne informacje dotyczące Narodowego Programu Szczepień i harmonogram rejestracji można znaleźć na stronie gov.pl/szczepimysie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.