Wiadomości z Gliwic

Trwa przebudowa skrzyżowania ulic: Toszeckiej, Pionierów i Myśliwskiej

  • Dodano: 2019-08-01 08:00, aktualizacja: 2019-08-01 08:09

Trwa przebudowa skrzyżowania ulic: Toszeckiej, Pionierów i Myśliwskiej. Widać już wyraźne postępy w prowadzonych pracach. Kolejny etap przebudowy dobiega końca.

Wykonawca przełożył infrastrukturę podziemną i poszerzył jezdnię o dodatkowy pas ruchu od strony wlotu na ul. Pionierów. Powstała ścieżka rowerowa, chodnik i zatoka autobusowa.

5 sierpnia ulegnie zmianie tymczasowa organizacja ruchu zamykająca środkowy pas jezdni, jednocześnie otwarty zostanie wjazd do ul. Pionierów. Prace na tym odcinku potrwają około 4-5 tygodni – mówi Jadwiga Jagiełło–Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Utrudnienia od tego dnia dotyczyć będą głównie ul. Toszeckiej, gdzie wykonawca zajmie środek jezdni

Prace będą prowadzone przy zachowaniu ruchu w obu kierunkach. Wprowadzony zostanie zakaz skrętu (dla jadących w kierunku centrum miasta) w ulice: Harcerską, Sokoła i Myśliwską. Objazd zostanie wytyczony rondem na ul. Pionierów. Z kolei kierowcy poruszający się w stronę Pyskowic nie będą mogli skręcić w ul. Pionierów. Objazd dla nich wyznaczono ul. Św. Wojciecha, Bończyka i Myśliwską.

Po przebudowie, kierowcy poruszający się ul. Toszecką, dojeżdżając do skrzyżowania, będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu: dla skręcających w lewo, dla jadących na wprost i osobny dla skręcających w prawo.

Przejeżdżający przez skrzyżowanie na wprost, będą poruszali się dwoma pasami ruchu, które w miarę oddalania się od krzyżówki, zwężą się do jednego. Dzięki zmianom w organizacji ruchu, w zdecydowany sposób, poprawi się także, bezpieczeństwo pieszych. Z myślą o osobach niewidomych i słabowidzących, przy przejściach ułożona zostanie specjalna kostka.

Zakres przebudowy, której koszt wyniesie ok. 6,5 mln zł,  obejmuje odcinek od skrzyżowania z ul. Wojciecha do zjazdu, do restauracji McDonald’s.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace zakończą się w IV kwartale roku. (ZDM/mf)

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.