Wiadomości z Gliwic

Udany finisz sezonu halowego lekkoatletów Piasta Gliwice

  • Dodano: 2023-03-08 07:30, aktualizacja: 2023-03-07 22:50

Trzy złote, jeden srebrny i dwa brązowe medale wywalczyli podczas Halowych Mistrzostwach Województwa Śląskiego młodzi lekkoatleci Piasta Gliwice. W ostatnich zawodach na zakończenie sezonu halowego 2023 rywalizowało ok. 600 zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu śląskich klubów.

Halowe Mistrzostwa Województwa Śląskiego odbyły się w miniony weekend, 4–5 marca, w hali Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. W zawodach kończących sezon halowy 2023 o medale rywalizowali młodzi lekkoatleci z kategorii wiekowych U14 i U12. Mimo dużej frekwencji reprezentanci i reprezentantki Piasta Gliwice wywalczyli w zawodach łącznie 6 medali.

Sukcesy gliwickich zawodników

Mistrzem Śląska w biegu na 300 m został Mikołaj Rolecki. Reprezentant Piasta Gliwice i podopieczny Józefa Ramusa wystartował też w sprincie na 60 m, w którym zdobył srebrny medal. Tytuł najlepszego zawodnika na Śląsku w swojej kategorii wiekowej w biegu na 600 m wywalczył natomiast podopieczny Adama Śniegórskiego – Franciszek Mazik. Z kolei w kategorii wiekowej U14 mistrzem Śląska w biegu przez płotki na 60 m został Kacper Hutnik, na co dzień trenujący ze Zbigniewem Borkiem. Brązowymi medalami w skoku wzwyż w kategorii U12 mogą pochwalić się natomiast podopieczni Józefa Ramusa: Anna Gajda oraz Dawid Mucha

Blisko strefy medalowej uplasowali się także: Adam Opała (4. miejsce w pchnięciu kulą), Przemysław Krzemiński (5. miejsce w pchnięciu kulą), Wiktoria Kabasa (5. miejsce w biegu na 300m), Jan Stasiak (5. miejsce w biegu na 1000 m), Kacper Złochowski (6. miejsce w skoku wzwyż), Filip Pawlowski (9. miejsce w biegu na 300 m), Maksymilian Chłond (9. miejsce w skoku w dal) oraz Maksymilian Karkus (10. miejsce w biegu na 60 m).

Dzięki wysokim wynikom gliwickich lekkoatletów klub GKS Piast zakończył mistrzostwa na 5. miejscu w klasyfikacji medalowej (na 36 startujących klubów). Łączny bilans sezonu halowego 2023 Piasta to 14 medali w Mistrzostwach Śląska w różnych kategoriach wiekowych – w tym 5 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych.

– Jesteśmy mocno podbudowani wynikami naszych zawodników. Mieliśmy utrudnione warunki treningowe, a i tak udało nam się wywalczyć sporo medali i – co ważniejsze – zawodnicy zrobili spory progres. To daje duże nadzieje, że sezon letni również będzie udany – podsumowuje Wojciech Rutyna, kierownik sekcji lekkiej atletyki GKS „Piast”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również