Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Uszkodził radiowóz i odjechał. Poszukujemy sprawcy

  • Dodano: 2017-11-30 12:30

W piątek, 24 listopada w godz. 20.00-21.00, na parkingu wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Sztabu Powstańczego w Gliwicach doszło do uszkodzenia zaparkowanego policyjnego radiowozu marki Opel Corsa. Funkcjonariusze w tym czasie prowadzili interwencję domową. Uszkodzenia dokonał nieustalony dotąd kierowca, który odjechał z miejsca zdarzenia. Poszukujemy świadków, osób mogących pomóc w ustaleniu pojazdu i samego sprawcy.

Kontakt w tej sprawie: tel. 32 3369124 lub 997, e-mail roman.krepuszewski@gliwice.ka.policja.gov.pl Informacje można też przesyłać za pośrednictwem anonimowej skrzynki mailowej: kliknij TU. Wszystkim informującym gwarantujemy anonimowość.

Niestety, to powszechne zachowanie. Do policji wpływa tygodniowo 5-10 zgłoszeń od właścicieli aut, którzy zastali swoje pojazdy z wgniecioną czy przerysowaną karoserią. Najczęściej dzieje się tak na zatłoczonych parkingach przy centrach handlowych oraz na osiedlach.

Jak się okazuje, wśród sprawców, ustalanych najczęściej dzięki zapisom monitoringów, znajdują się osoby różnych profesji i w różnym wieku. Najbardziej dziwią tłumaczenia ludzi dobrze wykształconych, twierdzących, że „nie wiedzieli, iż powinno się powiadomić właściciela pojazdu”. Posiadane ubezpieczenie OC oraz elementarna uczciwość to czynniki, które powinny skłaniać do zachowań etycznych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.