Wiadomości z Gliwic

Utrudnienia na zabrzańskim odcinku DTŚ

  • Dodano: 2018-02-27 11:15

Przez najbliższe pięć miesięcy kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na zabrzańskim odcinku DTŚ – informuje EUROVIA Polska SA. Na odcinku od granicy Zabrza z Gliwicami do węzła z Rondem Sybiraków drogowcy będą naprawiać nawierzchnię jezdni.

Prace potrwają tam do końca lipca. W pierwszej kolejności dla ruchu zostanie zamknięta na całej szerokości i długości jezdnia w kierunku Katowic (do maja 2018 r.), z ograniczeniem funkcjonalności na rondzie Roosevelta (brak możliwości wjazdu w kierunku Katowic). Ruch dwukierunkowy będzie puszczony drugą nitką. W następnym etapie prace rozpoczną się na jezdni w kierunku Gliwic i obejmą również łącznice wjazdowe i wyjazdowe trasy (węzeł Roosevelta).

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu, zmiany w organizacji ruchu nastąpią w nocy w nocy z wtorku na środę (27-28 lutego).

Z powodu prowadzonych na jezdni prac ograniczone będzie korzystanie z poszczególnych zjazdów i wjazdów na DTŚ - zapowiada EUROVIA Polska SA. , wykonawca robót. Równocześnie prowadzone będą prace w rejonie pochylni dla pieszych, kładka nad torami PKP będzie wyłączona z ruchu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.