Wiadomości z Gliwic

Uwaga kierowcy, remont ul. Zabrskiej

  • Dodano: 2021-01-12 07:00, aktualizacja: 2021-01-11 20:04

Na poniedziałek 25 stycznia planowane jest rozpoczęcie remontu odcinka ul. Zabrskiej od skrzyżowania z ul. Hutniczą i Błogosławionego Czesława wraz ze skrzyżowaniem, do wiaduktu nad torami kolejowymi.

- Zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu – informuje Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów, wykonawca inwestycji.

Prace potrwają około 5 miesięcy

Rusza kolejny etap remontu ul. Zabrskiej. W ramach prac, na odcinku od skrzyżowania z ul. Hlubka i Bł. Czesława do wiaduktu, zostanie wymieniona infrastruktura podziemna, m.in. sieć gazowa, wodociągowa, energetyczna i kanalizacji deszczowej, a torowisko zostanie zlikwidowane. Ulica zyska nowe oświetlenie, chodniki z krawężnikami i nową nawierzchnię jezdni.

Uwaga kierowcy – na czas prac dla ruchu zamknięty będzie chodnik po jednej stronie ulicy Zabrskiej. Ruch pieszych będzie odbywał się po drugiej stronie wiaduktu. Zostaną również wprowadzone dodatkowe zmiany w organizacji ruchu na ulicach przyległych do remontowanego odcinka:

  • odcinek ul. Błogosławionego Czesława od miejsca zamknięcia do ul. Paulińskiej będzie dwukierunkowy;
  • ul. Paulińska stanie się ulicą jednokierunkową w stronę ul. Franciszkańskiej;
  • ze względu na przeniesienie trasy linii autobusowej A4 przystanki autobusowe będą przeniesione na ul. Franciszkańską i Jagiellońską. Jednocześnie uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów linii 197;
  • zostanie wytyczony objazd pomiędzy ul. Chorzowską a ul. Zabrską. Kierowcy będą poruszać się ulicami: Jagiellońską, Hlubka, Piwną, Traugutta i Dąbrowskiego.

Kierowcy proszeni są o wyrozumiałość, zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace zakończą się pod koniec czerwca.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.