Wiadomości z Gliwic

Uwaga kierowcy, remont ul. Zabrskiej

  • Dodano: 2021-01-12 07:00, aktualizacja: 2021-01-11 20:04

Na poniedziałek 25 stycznia planowane jest rozpoczęcie remontu odcinka ul. Zabrskiej od skrzyżowania z ul. Hutniczą i Błogosławionego Czesława wraz ze skrzyżowaniem, do wiaduktu nad torami kolejowymi.

- Zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu – informuje Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów, wykonawca inwestycji.

Prace potrwają około 5 miesięcy

Rusza kolejny etap remontu ul. Zabrskiej. W ramach prac, na odcinku od skrzyżowania z ul. Hlubka i Bł. Czesława do wiaduktu, zostanie wymieniona infrastruktura podziemna, m.in. sieć gazowa, wodociągowa, energetyczna i kanalizacji deszczowej, a torowisko zostanie zlikwidowane. Ulica zyska nowe oświetlenie, chodniki z krawężnikami i nową nawierzchnię jezdni.

Uwaga kierowcy – na czas prac dla ruchu zamknięty będzie chodnik po jednej stronie ulicy Zabrskiej. Ruch pieszych będzie odbywał się po drugiej stronie wiaduktu. Zostaną również wprowadzone dodatkowe zmiany w organizacji ruchu na ulicach przyległych do remontowanego odcinka:

  • odcinek ul. Błogosławionego Czesława od miejsca zamknięcia do ul. Paulińskiej będzie dwukierunkowy;
  • ul. Paulińska stanie się ulicą jednokierunkową w stronę ul. Franciszkańskiej;
  • ze względu na przeniesienie trasy linii autobusowej A4 przystanki autobusowe będą przeniesione na ul. Franciszkańską i Jagiellońską. Jednocześnie uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów linii 197;
  • zostanie wytyczony objazd pomiędzy ul. Chorzowską a ul. Zabrską. Kierowcy będą poruszać się ulicami: Jagiellońską, Hlubka, Piwną, Traugutta i Dąbrowskiego.

Kierowcy proszeni są o wyrozumiałość, zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace zakończą się pod koniec czerwca.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.