Wiadomości z Gliwic

Uwaga kierowcy! Zmiany na ul Rybnickiej

  • Dodano: 2024-02-21 11:00

Pod koniec tygodnia zmieni się organizacja ruchu na ul. Rybnickiej. Ważne zmiany związane są z przygotowaniami do otwarcia odcinka zachodniej obwodnicy miasta. Będą obowiązywały jadących od strony Rybnika w kierunku centrum Gliwic.

Zmiana organizacji ruchu

Prace wprowadzające nową organizację ruchu w rejonie skrzyżowania z obwodnicą zachodnią ruszą najprawdopodobniej 22 lub 23 lutego.

– W miejscu zjazdu na obwodnicę obecnie wyznaczone są pasy, z których kierowcy przejeżdżają w lewo, na obwodnicę miasta. Z kolejnego pasa mogą podróżować na wprost, do centrum miasta i w lewo w kierunku obwodnicy. Natomiast z trzeciego (prawego) pasa przejechać można tylko w stronę centrum Gliwic. Zmiany, które zostaną wprowadzone pod koniec tygodnia pokierują ruch w stronę centrum tylko jednym, prawym skrajnym pasem. Pozostałe dwa służyły będą kierowcom wjeżdżającym na obwodnicę. Zmiany wprowadzone zostaną w związku z prognozowanym zwiększonym natężeniem ruchu na tej drodze, po otwarciu kolejnego odcinka obwodnicy miejskiej: Daszyńskiego-Sowińskiego – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach. 

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również