Wiadomości z Gliwic

Uważajcie! Na Śląsku oszuści wyłudzają pieniądze nową metodą. Ekologiczną!

  • Dodano: 2019-10-31 11:45

Po „wnuczku” i „pracowniku gazowni” oszuści zaczęli stosować metodę „na urzędnika od środowiska”.

Pukają do mieszkań gliwiczan, podszywając się pod pracowników Urzędu Miejskiego oferujących montaż instalacji grzewczych oraz odnawialnych źródeł energii.

Spiderman grasuje po Bytomiu!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W trosce szczególnie o starszych mieszkańców miasta przypominamy, że Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego w Gliwicach nie wysyła do mieszkańców pracowników urzędu, którzy mieliby oferować montaż instalacji grzewczych lub odnawialnych źródeł energii! Wszelkie próby podszywania się pod pracowników urzędu należy zgłaszać na Policję.

Dodatkowo informujemy, że pracownicy Wydziału Środowiska UM w Gliwicach działają na wniosek mieszkańca i prowadzą kontrole zrealizowanych inwestycji dotyczących zmiany węglowych instalacji grzewczych na systemy proekologiczne, które zostały zgłoszone do dofinansowania z budżetu miasta, zgodnie z regulaminem zawartym w uchwale nr XX/497/2016 Rady Miasta Gliwice z 13 października 2016 r.

Szczegółowe informacje o funkcjonowaniu systemu dofinansowania kosztów zmiany instalacji grzewczych i o tzw. uchwale antysmogowej można pozyskać za pośrednictwem strony internetowej niskoemisyjne.gliwice.eu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.