Wiadomości z Gliwic

VI Gliwicka Akademia Zdrowia Dzieci już w najbliższą sobotę!

  • Dodano: 2024-03-21 08:00, aktualizacja: 2024-03-21 08:18

Zdrowie jest najważniejsze, warto zatem dbać o nie przy każdej okazji już od najmłodszych lat. A jeśli ta troska jest połączona z dobrą zabawą – tym lepiej. Najbliższa sposobność do darmowych badań, konsultacji i przeróżnych atrakcji przygotowanych przez Miasto nadarzy się w  sobotę, 23 marca, w Centrum Handlowym Forum przy ul. Lipowej. Urząd Miasta zaprasza na VI Gliwicką Akademię Zdrowia Dzieci. 

Projekt dla zdrowia

Gliwicka Akademia Zdrowia Dzieci to projekt realizowany od 2016 r. przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Wydarzenie promuje zdrowie wśród najmłodszych gliwiczan oraz ich opiekunów. 

Profilaktyka i zabawa w jednym

W VI edycji zaplanowano m.in. badania wad postawy u dzieci, warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci, konsultacje z psychologiem, edukacyjną podróż w krainę zdrowia, stoiska stomatologiczne (zabawy z misiem Smajlusiem, badanie ząbków, dekorowanie szczoteczek do zębów), zabawy sensoryczne, quizy, gry, łamigłówki i eksperymenty oraz zagadki o tematyce zdrowotnej i zabawy „Nakarm królika”, a także tworzenie z kolorowego papieru trójwymiarowych i harmonijkowych owoców czy warzyw. Będą też zajęcia manualne związane ze świętami wielkanocnymi, występy artystyczne najmłodszych i mnóstwo niespodzianek. Akcja potrwa od godz. 14.00 do 17.00

VI Gliwicka Akademia Zdrowia Dzieci już w najbliższą sobotę!


Źródło: UM Gliwice/ fot. M. Buksa, UM Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również