Wiadomości z Gliwic

VI Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów za nami. Zobacz zdjęcia!

  • Dodano: 2022-11-22 06:00, aktualizacja: 2022-11-21 19:02

Już po raz szósty seniorzy Powiatu Gliwickiego spotkali się na Przeglądzie Twórczości Artystycznej, który odbył się w sobotę, 19 listopada w Domu Kultury w Knurowie Szczygłowicach i zakończył się wielkim sukcesem, o czym świadczą uśmiechnięte twarze naszych wspaniałych artystów.

Na widowni zasiadł wicestarosta gliwicki, Adam Wojtowicz, członek Zarządu Powiatu Gliwickiego, Józef Kruczek oraz Radni Rady Powiatu Gliwickiego w osobach Ewy Jurczygi, będącej jednocześnie pomysłodawczynią przeglądu, Jolanty Leśniowskiej, Małgorzaty Szymańskiej, Teresy Szymońskiej oraz Mirosława Marcola.

VI Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów

Wśród występujących na scenie mogliśmy podziwiać Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich z Bojszowa z wiązanką śląskich przyśpiewek, Bernadetę Suligę, członkinię Stowarzyszenia Pilchowiczanie Pilchowiczanom, która przedstawiła wiersze napisane do swoich malarskich dzieł. Nie zabrakło bardzo ciekawego wystąpienia teatralnego Grupy Artystycznej „Arlekin” z DPS „Ostoja” w Sośnicowicach, który zaprezentował przedstawienie pt. „Dług”, a tuż po nich grupa „TAMBURYN” z Knurowskiego UTW zaśpiewała dwie piosenki. Bardzo miłym dla oka akcentem była także wiązanka pięciu tańców w wykonaniu grupy pod nazwą „Chyże Nóżki” z Knurowskiego UTW, zaś Janek i Przyjaciele z DPS Zameczek zaśpiewali pięć piosenek, które porwały do tańca niemal całą salę! Na koniec wystąpił Dzienny Dom „Senior +” w Sośnicowicach ze swoim niezwykle interesującym programem muzyczno-ruchowym „Muzyczne ekspresje”. Poza wyjątkowo ciekawą częścią wystąpień na scenie, wszyscy obecni mogli zapoznać się także ze wspaniałą twórczością licznie przybyłych rękodzielników prezentujących wiele ciekawych przedmiotów, których stworzenie wymagało sporo czasu, ale i zaangażowania.

Wśród wystawców można było spotkać członkinie Grupy Zakręcone przy GOK W Gierałtowicach w osobach: Haliny Szołtysek, Bogusławy Kuklińskiej, Antoniny Leszczyńskiej, Jolanty Mizery oraz Olgi Palecznej, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Gierałtowicach: Joannę Urbanik, Irenę Blaszek oraz Genowefę Kinastowską, rękodzielników gminy Rudziniec: Franciszka Tomanka, Marię Jenczmionkę oraz Janinę i Joachima Smolarczyków, reprezentantki KGW w Wilczy, Leokadię Piechutę ze Stowarzyszenia Pilchowiczanie Pilchowiczanom, Seniorów z Dziennego Domu „Senior +” w Sośnicowicach: Władysława Klęka, Alicję Pleban, Marię Jassak, reprezentantki KGW w Kotulinie, oraz reprezentanci Domu Pomocy Społecznej „Zameczek”. Wszyscy artyści, zarówno ci występujący na scenie jak i ci prezentujący swoje rękodzieło otrzymali z rąk radnych Rady Powiatu Gliwickiego puchary oraz drobne upominki promujące Powiat Gliwicki!

VI Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów za nami. Zobacz zdjęcia! / fot. Starostwo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również