Wiadomości z Gliwic

W Gliwicach odetchnęli. Waldek King zostaje na dłużej

  • Dodano: 2021-08-06 16:00

Trener Waldemar Fornalik przedłużył swój kontrakt z Piastem Gliwice. 58-letni szkoleniowiec związał się z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2024 roku. Nową trzyletnią umowę z klubem podpisał również asystent trenera, Tomasz Fornalik.

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!

Jestem bardzo zadowolony, że obdarzono mnie zaufaniem. Przeżyliśmy tutaj w Piaście wielkie chwile, również te trudne. Te relacje budowały się i zarówno władze klubu, jak i ja wiemy na co nas wspólnie stać – powiedział trener Waldemar Fornalik po podpisaniu umowy.

Czekają nas kolejne wyzwania. Wspięliśmy się na szczyt Ekstraklasy i wiemy jakie wspaniałe emocje temu towarzyszą oraz jakie uczucia są, kiedy zdobywa się medal tych rozgrywek. W dalszym ciągu chcemy być drużyną, która walczy o te cele, a składa się na to wiele czynników. To zasługą nie tylko trenera, drużyny, tylko całego sztabu i klubu w całym jego obszarze – zaznaczył szkoleniowiec Piasta Gliwice

Trener Waldemar Fornalik pracuje w Gliwicach od 19 września 2017 roku. Od tego czasu prowadził zespół Niebiesko-Czerwonych w 153 spotkaniach, w których zanotował 66 zwycięstw, 38 remisów oraz 49 porażek. 58-letni szkoleniowiec doprowadził klub do największych sukcesów sportowych jakim było zdobycie złotego i brązowego medalu mistrzostw Polski.

Podpisanie umowy z trenerem Fornalikiem to coś więcej niż transfer. To stabilizacja oraz kontynuacja tego, co w ostatnich latach przynosiło Piastowi sukcesy. W głównej mierze zasługą trenera Waldemara Fornalika, jego sztabu i zespołu, który prowadzi Piast stał się najbardziej utytułowanym śląskim klubem w XXI wieku. Ta decyzja jest tylko potwierdzeniem obustronnego zaufania i satysfakcji z pracy. Liczymy, że te działania tak dobrym efektem będą trwały w kolejnych latach – powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.