Wiadomości z Gliwic

W Gliwicach zmodernizowane zostaną czołgi T-72

  • Dodano: 2019-07-23 07:00, aktualizacja: 2019-07-23 07:24

W Zakładach Mechanicznych „BUMAR-ŁABĘDY” S.A. w Gliwicach podpisana zastała wczoraj umowa na modernizację czołgów T-72. W uroczystości uczestniczyli premier Mateusz Morawiecki, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz prezes zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej Witold Słowik.

Umowa o wartości 1,75 mld zł przewiduje remont i unowocześnienie czołgów przez Polską Grupę Zbrojeniową. Modernizacja ma zostać przeprowadzona w Zakładach Mechanicznych „BUMAR-ŁABĘDY” w latach 2019-2025.

Mamy do czynienia z kolejnym milowym krokiem do odbudowy potencjału polskiej armii – mówił podczas uroczystości podpisania umowy premier Mateusz Morawiecki.

Udało się dopiąć umowę, która daje możliwość rozwijania naszych umiejętności i utrzymania miejsc pracy w Gliwicach dla ponad tysiąca pracowników, kooperantów i firm współpracujących z Zakładami Mechanicznymi „BUMAR-ŁABĘDY” – dodał szef rządu, podkreślając przy tym, że zawarty kontrakt pozwoli na utrzymanie miejsc pracy przez najbliższe 6 lat.

A na czym będzie polegał proces modernizacji czołgów T-72 pozostających obecnie na wyposażeniu m.in. 20. Brygady Zmechanizowanej i 34. Brygady Kawalerii Pancernej?

Modernizujemy, modyfikujemy ten sprzęt, który jest dostępny w Wojsku Polskim. Dzięki remontowi czołgi zostaną wyposażone w nowoczesne przyrządy celownicze, nawigacyjne, obserwacyjne, a także w nowoczesną łączność cyfrową – wymieniał szef MON Mariusz Błaszaczak.

Zakłady Mechaniczne „BUMAR-ŁABĘDY” S.A. z siedzibą w Gliwicach wchodzą w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Spółka jest producentem ciężkich pojazdów gąsienicowych o przeznaczeniu zarówno wojskowym, jak i cywilnym. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.