Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

W Łabędach zobaczymy Tęczę

  • Dodano: 2017-03-01 07:45, aktualizacja: 2017-02-28 13:50

Warsztaty Terapii Zajęciowej Tęcza przenoszą się do Łabęd. W nowym obiekcie będzie więcej przestrzeni, więc grono korzystających z zajęć może powiększyć się do 60 osób.

Budynek na potrzeby osób niepełnosprawnych przekazało miasto, które wsparło również remont – z miejskiego budżetu przeznaczono na ten cel 80 tys. zł.

Lokal przy ul. Fiołkowej w Łabędach ma powierzchnię 1 103 m2. Do dyspozycji uczestników WTZ Tęcza będzie również teren o powierzchni 2 211 m2.

Malownicza okolica przy ul. Fiołkowej z pewnością korzystnie wpłynie na podopiecznych „Tęczy”. Działka znajduje się tuż przy lesie, mamy też piękne boisko. Bardzo cieszymy się z nowej lokalizacji – jest pięknie, przestronnie, wokół dużo zieleni. Po zakończeniu remontu nasi podopieczni będą tam mieli dobre warunki do rozwoju i rehabilitacji. Jest oczywiście sporo pracy, bo wybudowany w 1935 r. obiekt jest zdewastowany. Przez ostatnie dwa lata stał pusty, a wcześniej znajdował się tam ośrodek socjoterapii. Musimy wyremontować dach, wymienić stolarkę okienną i drzwiową, sanitariaty. Jest co robić, ale będziemy dbać o ten obiekt – zapewnia Dorota Soilam, prezes Fundacji „Różyczka”, która w styczniu 2016 r. przejęła prowadzenie nad WTZ „Tęcza”.

Nowy obiekt ma dwa razy większą powierzchnię niż ten przy ul. Plebańskiej, dlatego „Tęcza” poszerzy działalność o pracownię aktywizacji zawodowej. Do „Tęczy” będą mogli też dołączyć kolejni uczestnicy.

Więcej: https://www.gliwice.eu/aktualnosci/miasto/w-labedach-zobaczymy-tecze

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.