Wiadomości z Gliwic

W mieście nadmiernie zabetonowana przestrzeń się zazieleni! Trwa odbrukowywanie

  • Dodano: 2024-07-10 09:30

Gliwice chcą zieleni, tym bardziej że upał daje się we znaki zwłaszcza w ścisłych centrach miast, gdzie dominuje gęsta zabudowa i infrastruktura. Są jednak miejsca, które można nieco odczarować z betonu i zazielenić, upiększając przestrzeń. Właśnie tak dzieje się w rejonie placu Piłsudskiego, gdzie trwa odbrukowywanie nadmiernie zabetonowanej przestrzeni. Będzie zielono i kolorowo.

Trwa odbrukowywanie przestrzeni

Wszystko za sprawą odbrukowań, które ruszyły na początku tygodnia. Po ich zakończeniu przestrzeń wypełni się roślinnością. Urok początkowo niewielkich roślinek będzie można w pełni podziwiać, gdy nieco się zadomowią, urosną i zaprezentują w pełnej krasie. Odbrukowywana przestrzeń znajduje się  w rejonie skrzyżowania ul. Piłsudskiego z Berbeckiego oraz krzyżówki z ul. Gruszczyńskiego. Obecnie jest tam powierzchnia wyłączona z ruchu. Ze względów na bezpieczeństwo kierowców i pieszych zieleń, która zostanie tam nasadzona, będzie niska. Będą to krzewy i byliny. 

W Gliwicach odbrukowano już m.in. pasy drogowe w rejonie ulic Sobieskiego, Daszyńskiego, Zawiszy Czarnego, Słowackiego i Gruszczyńskiego, gdzie nasadzono drzewa oraz m.in. przestrzenie przy ul. Powstańców Warszawy, Berbeckiego i Orlickiego – tam pojawiły się kwietne rabaty, które pięknie kwitną, poprawiając estetykę i ożywiając przestrzeń, w której przyjemniej jest mieszkać.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również